کد خبر: 720540 A

در ایلام رخ داد؛

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام گفت: راننده ضارب ماموران راهور شهرستان مهران دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ محسن ناصری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام گفت: دیروز راننده یک دستگاه کامیون که در هنگام رانندگی مشغول صحبت کردن با تلفن همراه بوده توسط ماموران شهرستان مهران جهت اعمال قانون متوقف می‌شود که راننده متخلف با چاقو به ماموران حمله ور و متاسفانه باعث زخمی شدن هر دو مامور می‌شود.
 
وی با بیان اینکه هم اکنون حال عمومی هر دو ماموران رضایت بخش است، افزود: به علت شدت جراحت ناشی از ضربات متعدد چاقو، ماموران به اتاق عمل اعزام و پس انجام عمل جراحی به بخش منتقل شده اند.
 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام یادآور شد: پلیس نماد حاکمیت و مجری قانون است و هرگونه توهین و تمرد نسبت به ماموران در حین انجام وظیفه نوعی دهن کجی به قانون محسوب می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه مطابق قانون، مجازت سنگینی در انتظار فرد خاطی است، افزود: به استناد ماده ۶۰۸ قانون مجازات اسلامی هرگونه حمله و مقاومتی که باعلم و آگاهی نسبت ماموران دولت درحین انجام وظیفه تمرد محسوب و درصورتی که متمرد در حین اقدام دست به اسلحه (اعم ازسلاح گرم یاسرد) برد به حبس از ۱تا۳ سال محکوم می‌شود.
 
رئیس پلیس راهور در پایان از مراجع قضایی خواست به منظور جلوگیری از اشاعه چنین رفتار‌های غیرانسانی و غیر قانونی در جامعه، اشد مجازت قانونی برای راننده خاطی در نظر بگیرند تا درس عبرتی برای افراد قانون شکن و متمرد باشد.

پلیس راهنمایی و رانندگی جامعه دولت رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر