کد خبر: 718513 A

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد:

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد ­امروز و فردا در غالب مناطق کشور جوی آرام و پایدار را پیش رو خواهیم داشت.

به گزارش ایلنا، مرتضی ضرابی، درباره آخرین شرایط جوی کشور گفت: دیشب در اغلب استان‌های کشور شب سردی را پشت سر گذاشتیم و از 31 مرکز استان دمای 21 مرکز به زیر صفر درجه رسید و کرمان، همدان، زنجان، شهرکرد و بیرجند دمای هوای 9 درجه زیر صفر را تجربه کردند.

وی گفت: دمای تهران هم به زیر صفر رسید؛ البته دمای همه شهرستان‌های استان تهران به زیر صفر درجه رسید، فیروزکوه با 13 درجه زیر صفر، آبعلی با 12 درجه و دماوند به 8 درجه زیر صفر شب را پشت سرگذاشتند.

کارشناس هواشناسی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم همچنان هوای سرد در غالب نقاط کشور در دو روز آینده ماندگار باشد و با توجه به اینکه جوی آرام و پایداری را در غالب نقاط کشور طی یکی دو روز آینده خواهیم داشت بر میزان غلظت آلاینده ها در شهرهای صنعتی و پرجمعیتی همچون تهران افزوده خواهد شد.

وی گفت: میانگین شاخص کیفیت هوا در تهران به 124 رسیده یعنی شرایط برای گروه‌های حساس، ناسالم است و امروز و فردا با این شرایط بر این عدد افزوده خواهد شد؛ توصیه می‌کنیم کسانی که مشکلات تنفسی و ریوی دارند از ترددهای غیرضروری خودداری کنند.

ضرابی افزود: در جنوب کشور با افزایش سرعت وزش باد، آب های خلیج فارس مواج و متلاطم پیش بینی شده است.

وی گفت: پیش‌بینی می‌کنیم دمای تهران در گرم‌ترین ساعات یعنی ظهر امروز به 8 درجه بالای صفر برسد اما امشب به زیر صفر درجه می رسد.

خلیج فارس دماوند سازمان هواشناسی وزش باد شهرکرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر