کد خبر: 716473 A

مهرور اعلام کرد:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: با توجه به اخطاریه هواشناسی استان ضرورت دارد فرمانداران، بخشداران، شهرداران و اعضاء شورای هماهنگی مدیریت بحران در استان و شهرستان در آماده‌باش کامل باشند.

به گزارش ایلنا، مهدی مهرور با اعلام این خبر، اظهار داشت: با عنایت به ورود سامانه بارشی سرد به استان البرز، که پی آمد آن بارش باران، رعد و برق، به تدریج بارش برف در پاره ای نقاط استان و در ارتفاعات و جاده های کوهستانی رگبار و رعد و برق، به تدریج کولاک برف همراه با وزش باد بعضی ساعات شدید و با کاهش دمای کمینه 5 تا 8 درجه ای همراه خواهد بود.

وی افزود: اعضاء شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستانها به منظور مقابله با جاری شدن سیل، رعد و برق، وزش باد شدید، ریزش کوه و یا هرگونه حادثه احتمالی آمادگی خود را حفظ نمایند.

مهرور گفت: از انجام اقدامات بازدارنده و بلادرنگ از جمله صدور پیش آگاهی از طریق رسانه های محلی (استانی و شهرستانی) و مسئولین محلی برای ساکنین مناطق تحت تاثیر خصوصا کشاورزان، دامداران، عشایر و حاشیه نشینان رودخانه ها اطلاع رسانی کنند. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرزبر عدم اسکان و توقف در بستر و حریم رودخانه ها، مکانهای مرتفع و تپه ها، زیر درختان، سیم برق هوایی، لوله ها، فنس های فلزی و پهنه های آبی و همچنین خوداری از چرای دام در مراتع و دامنه کوهها تاکید کرد.  

مهرور بر لایروبی قنوات، رودخانه ها، کانالها، انهار و زیر پلها و همچنین رفع آبگرفتگی معابر درون شهری و جاده های برون شهری نیز تاکید کرد و گفت: شهروندان از سفرهای غیرضروری درجادهای کوهستانی و دامنه های پرشیب به دلیل احتمال ریزش سنگ و به همراه داشتن زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی خودداری نمایند. 

وی بر پیش بینی مکانهای امن برای اسکان موقت (تا رفع شرایط اضطراری)، ایجاد هماهنگی فیمابین نیروی انتظامی، دستگاههای امدادی، ایمنی، خدماتی و نیروهای مردم تاکید کرد.

 

آماده باش مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر