کد خبر: 716324 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان گفت: قانون فصل الخطاب است، شورا را تضعیف نکنید.

سید مهدی مقدسی، نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان و دبیر فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: تصمیم شورای اسلامی شهر اراک درباره لغو مصوبه طرح 58 متری و رفع بلاتکلیفی بیش از یک دهه(حدود ۵اسال) ساکنان‌ محدوده طرح ، بخشی از فرایند قانونی بود که باید به عنوان اولین گام در این روند طی می‌شد.

مقدسی افزود: به‌صورت طبیعی موضع شورا در قبال مصوبات رسمیت و معنا پیدا می‌کند و انتظار می‌رود مسئولان محترم استانی بجای تضعیف شورای شهر در خصوص این تصمیم، مراحل قانونی بعدی را در استان و نیز از طریق سایر مراجع قانونی از جمله شورای عالی معماری و شهرسازی طی و پی‌گیری کنند.

وی تأکید کرد: برای همه ما مسئولان باید فصل‌الخطاب قانون باشد. اگر در این چند سال منابع مناسب برای اجرای طرح تامین شده بود و یا در کوتاه مدت امکان تامین وجود داشت، یقینا باید به طریقی دیگر عمل می شد ولی بلاتکلیف نگه داشتن مردم در این مدت طولانی وجدانی و قانونی توجیه نداشته و ظلم است.

دبیر فراکسیون مدیریت شهری مجلس در پایان سخنان خود خاطر نشان ساخت: در تماسی که پیش از این با  ایزدی، معاون وزیر راه و شهرسازی ودبیر شورای عالی معماری و شهرسازی کشور داشتم؛ ایشان نیز استمرار بلا تلکیفی شهروندان عزیز را روا نمی‌دانستند.

شورای شهر قانون مجلس شورای اسلامی معاون وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر