کد خبر: 697170 A

سرپرست استانداری یزد:

سرپرست استانداری یزد بر اهتمام ویژه شهرداری های استان در ساماندهی مسائل اجتماعی تاکید و اولویت‌بندی دانش آموزان و مدارس در معرض آسیب را برای آگاه‌سازی و مبارزه با مواد مخدر خواستار شد.

به گزارش  ایلنا، محمدعلی طالبی، سرپرست استانداری یزد در هشتمین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در سال اظهار داشت:  شهرداری یک نهاد اجتماعی است و در دنیا نیز رویکرد فرهنگی و مردمی شاکله اصلی آن محسوب می شود؛ بر این اساس می طلبد در حوزه آسیب ها به ویژه موضوع مبارزه با مواد مخدر همکاری و فعالیت های اثرگذارتری را شاهد باشیم.

وی افزود: در حال حاضر نسبت به رویکرد اجتماعی شورای شهر از سوی جامعه و مدیریت استان باور خوبی وجود دارد و امیدواریم بر این اساس شهرداری نیز در مدیریت جدید به این سمت حرکت کند.

وی اظهار داشت: برای مدیریت آسیب‌ها در حوزه  آموزش و پروش لازم است علاوه بر پوشش عمومی در حوزه مبارزه با مواد مخدر، اولویت بندی برای آگاه سازی ویژه دانش آموزان در معرض آسیب با جذب مشارکت مدیران و معلمان نیز صورت گیرد.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری یزد گفت:نیروی انتظامی در نوک پیکان مبارزه با مواد مخدر است و مشکلاتی در زمینه خودرو و تجهیزات برای این مجموعه وجود داردکه با انعکاس مشکلات به تهران و رایزنی جهت تعیین  تکلیف این موضوع،اغلب مسائل با اجرای ظرفیت های قانونی در سطح ملی قابل حل می شود.

طالبی در تاکید کرد: خوشبختانه دانشگاه با رویکرد  مسئولیت اجتماعی نسبت به موضوع اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر ورود پیدا کرده است و کمیته های مختلف این شورا از ظرفیت و آمادگی دانشگاه استفاده و از آن سو دانشگاه نیز هدایت پایان نامه های دانشجویان به این سمت را زمینه سازی کند.

سرپرست استانداری یزد در پایان خاطرنشان کرد: انتظار می رود جایگاه مصوبات شورای هماهنگی و اهتمام و جدیت نسبت به اجرای آن ها با حساسیت بیشتری مورد توجه قرار گیرد.

شهرداری یزد استانداری یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر