کد خبر: 696889 A

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: یکی از مسئولیت های اصلی مدیریت بحران، حفظ جان دانش‌آموزان در مواقع بحران است که با آموزش، این روند تسهیل می‌شود.

به گزارش ایلنا، مهدی مهرور در بیستمین مانور سراسری زلزله به میزبانی البرز که صبح چهارشنبه در مدرسه دخترانه فاطمه پزشکی کرج برگزار شد، افزود: این استان حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دانش آموزی در قالب ۲ هزار مدرسه دارد که آموزش های لازم را دیده اند.

وی ادامه داد: یکی از مسئولیت های اصلی مدیریت بحران، حفظ جان دانش آموزان در مواقع بحران است که با آموزش، این روند تسهیل می شود. 

مهرور گفت: این مانور به صورت همزمان در ۶ شهرستان البرز برگزار می‌شود و در این مدرسه نیز با حضور رییس سازمان مدیریت بحران کشور مانور به صورت کشوری اجرایی شد.

وی افزود: آموزش، تجهیز و هماهنگی برای برگزاری این مانور با هماهنگی تمامی دستگاه‌ها طی یک ماه تلاش مجموعه استان صورت گرفت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز اضافه کرد: مانور خوبی انجام شد و دانش آموزان نشان دادند که آمادگی لازم را برای مواجهه با بحران دارند.

وی گفت: این قبیل مانورها تاثیر بسزایی در افزایش آمادگی جامعه و کاهش آسیب‌ها دارد چرا که در زلزله سال ۹۶ حدود ۶۳ مصدوم به دلیل عدم آگاهی از نحوه صحیح خروج از محل، در البرز داشتیم.

استان البرز مهدی مهرور مدیریت بحران الب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر