کد خبر: 694548 A

استاندار تهران در دومین نمایشگاه گل و گیاه پاکدشت مطرح کرد:

استاندار تهران در دومین نمایشگاه گل و گیاه شهرستان پاکدشت گفت: بهتر است از تجربه‌ای که در عراق از صادرات گل داشته‌ایم درس بگیریم و روی بسته‌بندی و کیفیت کار دقت لازم را داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن بیگی هفته‌های فرهنگی را فرصت‌های طلایی برای معرفی توانمندی شهرستان‌های استان تهران برشمرد و گفت: یکی از اولویت‌های فرمانداران در هر شهرستانی معرفی ظرفیت و توانمندی‌های آن شهرستان است و همزمان با برگزاری نمایشگاه‌ها همچون نمایشگاه گل و گیاه، نیاز است نشست‌های تخصصی و علمی در رابطه با اقتصاد گل و گیاه  با حضور بخش خصوصی‌، تولید کنندگان، دانشگاه  و افراد صاحب نظر برگزار شود تا بتوان راه‌های برون رفت از چالش‌ها و مشکلات را یافت.

وی در ادامه به تفاوت فرهنگی در استفاده از گل در میان کشورهای مختلف دنیا  اشاره کرد  و گفت: رابطه‌ای است بین استفاده گنندگان گل  که معمولا آن را به عنوان ابزاری برای هدیه دادن استفاده می‌کنند  که تاثیر مستقیمی بر اقتصاد یک کشور دارد .هر چقدر فرهنگ استفاده از گل در مناسبت‌های مختلف در میان اقوام و ملل مختلف در کشور بیشتر شود خریداران گل افزایش یافته و تولید کنندگان نیز در فروش به سود قابل ملاحظه‌ای خواهند رسید و این مساله در اروپا بیشتر دیده شده است که در مناسبت‌ها از گل بیشترین استفاده را برای هدیه دادن می‌برند و از اقتصاد کشورشان بیشترین حمایت را می‌کنند و اگر مردم کشور ما با گل رابطه‌ای صمیمانه داشته باشند در تحول اقتصادی هم تاثیرگذار خواهند بود.

حسن بیگی همکاری بانک‌ها با تولیدکنندگان در جنگ اقتصادی و روانی امروزی ایران را لازم و ضروری دانست و گفت: در این شهرستان باید پایانه صادراتی داشته باشیم و نیاز است بانک‌ها همکاری و تعامل لازم را با تولید کنندگان گل و گیاه بیش از پیش داشته باشند تا موانع اقتصادی از سر راه برداشته شود.

وی در پایان گفت: صادرکنندگان به جنبه صادراتی گل توجه کنند به خصوص شیوه بسته‌بندی مشتری پسند تا بازار هدف را در دست داشته باشیم  و بهتر است از تجربه‌ای که در عراق در صادرات گل داشته‌ایم درس بگیریم و روی بسته‌بندی و کیفیت کار دقت لازم را داشته باشیم.

این نمایشگاه با 25غرفه در بخش تولید گل و گیاه زینتی و ادوات کشاورزی از  29آبان تا 2 آذر ادامه کار خواهد داد و تنوع گل‌های زینتی نیز به بیش از20 نوع می‌رسد.

 

صادرات نمايشگاه گل و گياه اقتصاد گل و گياه شيوه بسته بندی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر