کد خبر: 694491 A

به شکرانه برداشت محصول صورت خواهد گرفت؛

نماینده اصفهان در شورای عالی استان‌ها از برگزاری دوازدهمین جشنواره “انار” در نخستین روز آذر ماه به برکت برداشت این محصول در شهر بادرود خبرداد.

حسین میرزاییان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به برگزاری دوازدهمین جشنواره انار در شهر بادرود گفت: این جشنواره از نخستین روز آذر ماه جاری برگزار و تا نهم همین ماه ادامه خواهد داشت. این جشنواره همراه با برنامه‌های شاد از جمله سازها، سرودها و با پوشش لباس‌های محلی توسط مردم این شهرستان برگزار خواهد شد.

میرزاییان در ادامه افزود: این جشن مقارن با برداشت انار که از محصولات اصلی باغات شهرستان بادرود به عنوان دومین شهرستان تولید انار در سطح استان اصفهان و یکی از پنج قلم انار ثبت شده وزارت جهاد کشاورزی و سازمان میراث فرهنگی در استان اصفهان است.

وی عنوان کرد: میزان کشت باغات انار این شهرستان 1500 هکتار و سالانه بیش از 40 هزار تن انار برداشت می‌شود. این محصول از نوع مرغوبیت و کیفیت جزو انارهای درجه یک کشور است و به دلیل مرغوبیت‌های پیه‌هایی که داخل انار است خارج از انبار نگهداری می شود و تا یک ماه بعد از عید نیز طراوت و تازگی خود را حفظ می کند.

انار

نماینده مردم اصفهان در شورای عالی استان‌ها ادامه داد: یاقوت سرخ کویر باغات بادرود به کشورهای اروپایی از جمله آلمان، انگلیس، اسپانیا و دانمارک و همچنین به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود.

 میرزاییان گفت: هر ساله تاجرانی از استان‌های آذربایجان شرقی، غربی و کردستان با سفر به شهرستان بادرود و خرید انار این محصول پرطرفدار را از طریق مرز بازرگان به کشورهای اروپایی صادر می کنند.

وی تصریح کرد: گردشگران در کنار جشنواره می‌توانند از طریق تورهای زیارتی، سیاحتی و کویرنوردی  از نقاط دیدنی و جذاب این شهرستان بازدید کنند.

انار

میرزاییان در پایان گفت: در حاشیه این جشنواره از سوی اداره جهاد کشاورزی شهرستان کارگاه هایی در زمینه مبارزه با آفت باغ ها، امراض انار، اصلاح الگوی کشت کشاورزی و تغییر نوع کشاورزی برگزار خواهد شد.

گفتنی است؛ شهر تاریخی و زیارتی بادرود، در فاصله 30 کیلومتری مرکز شهرستان نطنز در استان اصفهان و در دل کویر مرکزی ایران قرار دارد که می‌توان به این شهر زیبا، لقب زیبای خفته در کویر را داد.

استان اصفهان اصفهان انگلیس کشورهای حوزه خلیج فارس شورای عالی استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر