کد خبر: 693094 A

در اصفهان رونمایی می‌شود؛

مدیر بخش انکولوژی شرکت داروسازی تولید کننده داروی ضد سرطان ایرانی از رونمایی این دارو برای درمان سرطان خون از نوع مالتیپل میلوما در اصفهان خبرداد.

به گزارش ایلنا، سپیده مشگی مدیر بخش انکولوژی شرکت داروسازی تولید کننده داروی ضد سرطان ایرانی گفت: این دارو علاوه بر کاربرد در درمان بیماری مالتیپل میلوما به عنوان تنظیم کننده سیستم ایمنی و در درمان برخی دیگر از انواع سرطان‌های خون از جمله تومورهای بدخیم مانند لنفوم سلول‌های منتل و در مبتلایان به بیماری سندرم میلو دیس پلاستیک تجویز می‌شود.
 
وی با بیان اینکه مشابه امریکایی این دارو با قیمت هزار و 800 دلاری برای هر بسته 25 میلی گرمی برای بیماران ایرانی عرضه می‌شود افزود: این داروی ایرانی تحت لیسانس و با استانداردهای اروپا با یک بیستم قیمت مشابه خارجی در اختیار بیماران قرار خواهد گرفت.
 
مشگی با اشاره به اینکه تولید این دارو در ایران حاصل همکاری بین المللی داروسازان ایرانی با شرکتی هلندی است افزود: به طور معمول بیماران باید در یک دوره درمانی 12 ماهه هر ماه یک بسته از این دارو را مصرف کنند.‏
 
مدیر بخش انکولوژی شرکت داروسازی تولید کننده داروی ضد سرطان ایرانی خوراکی بودن این داور را مزیت آن دانست و گفت: این مزیت باعث سهولت در مصرف و بهبود کیفیت زندگی بیماران می‌شود.
 
وی افزود: بر اساس نتایج پژوهش‌ها پس از استفاده از این دارو در درمان بیماری لاعلاج مالتیپل میلوما 50 درصد بیماران بعداز 5 سال زنده مانده اند که این عدد تا قبل ازآن تنها 15 درصد بود. 

4 هزار نفر در ایران مبتلا به این بیماری هستند. 
 
 

اصفهان پلاستیک دارو درمان سرطان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر