کد خبر: 689183 A

امروز انجام شد؛

استاندار البرز در دیدار با معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور در خصوص راهکارهای تعامل بیشتر در راستای آمادگی و مقابله استان در برابر مخاطرات طبیعی به گفتگو نشست.

به گزارش ایلنا، محمدعلی نجفی در این دیدار که در حوزه استاندار برگزار شد، با تشریح وضعیت استان البرز، افزود: البرز، استانی ویژه در کشور محسوب می‌شود که فرصت ها و تهدیدهای فراوانی دارد.

وی ادامه داد: این استان به دلایل عدیده ای نیازمند مدیریتی هوشمندانه و اتخاذ تدابیری خاص در جهت بهره‌مندی از فرصت ها و پیشگیری از تهدیدها، است.

نجفی افزود: البرز در حوزه مدیریت بحران بسیار فعال حضور دارد که همچنان نیز جای پیشرفت در این بخش مورد انتظار است.

وی به تجارب زلزله سال 69 در رودبار اشاره کرد و افزود: باید از ظرفیت های موجود در مواقع بحرانی استفاده کرد چراکه این امر حتی در کشورهای همسایه نیز اعمال می‌شود و با تعریف سیستمی، دارایی‌های افراد حقیقی و حقوقی احصا شده و موارد مورد استفاده آنها تعیین می شود.

نجفی خاطرنشان کرد: البرز استان معین تهران است از این رو باید با نگاه ملی، موانع را برطرف کرد.

وی ادامه داد: آموزش یکی از ارکان اصلی مدیریت بحران است از این رو سند آموزش مدیریت بحران استان تهیه و تدوین شد و به دستگاه های ابلاغ شده است.

اکبرپور، معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور نیز در این دیدار به پویایی و پیگیری استاندار البرز به عنوان محرکی قوی برای ارائه خدمات بیشتر به استان اشاره کرد و افزود: ۱۹ مانور سال های گذشته در تهران برگزار شد و با توجه به عملکرد مطلوب شورای هماهنگی استان البرز، بیستمین مانور سراسری مدارس کشور برای اولین بار در تاریخ ۷ آذر ۹۷ در البرز برگزار می گردد.

مدیریت بحران استاندار البرز،
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر