کد خبر: 685293 A

رئیس میراث فرهنگی شهرستان خلخال مطرح کرد:

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خلخال از مطالعه مجدد گور دسته جمعی 9 زن در خلخال که در سال های اخیر کشف شده بود، خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمد رضا شایقی در بازدید از محل این گور دسته‌جمعی تصریح کرد: گور دستی جمعی در عملیات عمرانی شهرداری کلور کشف شده است.

وی افزود: در این گور دسته جمعی جسد ۹ زن به فاصله اندک از یکدیگر کشف شده که بر اساس آخرین بررسی کارشناسان به صورت امانی در این مکان نگه داری می شده تا در ادامه به مکان دیگری انتقال یابد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خلخال ادامه داد: قدمت این گور باستانی در مطالعات اولیه دوره معاصر برآورد شده اما طی مذاکره با شهرداری و شورای شهر کلور ضرورت مطالعه آن مورد تاکید است.

شایقی تصریح کرد: مطابق مطالبه مردم و شهرداری و شورای شهر احداث موزه در محل این گور دسته جمعی پیشنهاد شده تا با بازگشایی و ساخت ویترین در معرض دید عموم قرار گیرد.

وی به ضرورت بررسی کارشناسی و کاوش باستان شناسی این گور دسته‌جمعی تاکید کرد و افزود: تمامی طرح‌های پیشنهادی نیازمند مطالعه دقیق و بررسی است که در پی انجام کاوش‌ها می‌توان طرح مناسبی عملیاتی کرد.

موزه اردبیل خلخال محمدرضا شایقی گور دسته جمعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر