کد خبر: 684736 A

سالاری:

استاندار گیلان گفت: کشاورزی برای ما مهم است اما با توجه به محدودیت‌های موجود در تامین زمین، باید با اقدامات موثر درآمد کشاورزان را تقویت کنیم.

به گزارش ایلنا از رشت، مصطفی سالاری در آیین تکریم و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در سالن همایش‌های بانک ملی با اشاره به اینکه این اداره کل به لحاظ استعدادهای فراوان موجود در گیلان می تواند محور توسعه باشد، افزود: بخشی از توسعه صنعت گردشگری گیلان می تواند به میراث فرهنگی و صنایع دستی متکی باشد.

وی به تاکیدات خود طی ماه های گذشته بر لزوم توجه ویژه به حوزه گردشگری گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: دستگاه تخصصی این بخش باید به عنوان محور عمل باشد و از دستگاه های دیگر مطالبه گری کند.

نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت حمایت ویژه از متقاضیان فعالیت در حوزه‌های مرتبط با میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرد و اظهار داشت: کاستی‌های موجود در دستگاه‌های متولی این بخش باید شناسایی و منعکس شود و برای رفع آن تلاش شود

وی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های بکر برای توسعه عرصه گردشگری گیلان بسیار است، افزود: از میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همانطور که انتظارات فراوان است بیش از پیش حمایت می کنیم.

 سالاری با بیان اینکه معتقدم اداره کل میراث فرهنگی باید در ساختمان های تاریخی مستقر باشد، افزود: ضمن توجه به پرهیز از ساخت ساختمان جدید پس از شناسایی چنین ساختمانی آمادگی حمایت از مرمت و بازسازی آن بنا را داریم.

در این مراسم با قدردانی از زحمات رضا علیزاده، شهرود امیرانتخابی به عنوان مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان معارفه شد.

اشتغال گردشگری رشت شهرداری رشت شورای شهر رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر