کد خبر: 684249 A

سردار محمدیان:

فرمانده انتظامی البرز گفت: با تلاش ماموران پلیس آگاهی استان البرز اعضای باند سارقان خودرو و سند نمره کار دستگیر و به 31 فقره سرقت اعتراف کردند.

به گزارش ایلنا، سردار عباسعلی محمدیان در جمع خبرنگاران، گفت: در پی وقوع سرقت های متعدد خودرو در مناطق مختلف کرج، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: با اقدامات اطلاعاتی ماموران و مراجعه به آلبوم سارقان سابقه دار ، یکی از متهمان که دارای سابقه سرقت بود شناسایی و دستگیر و جهت تحقیقات بیشتر به پلیس آگاهی استان البرز منتقل شد.

سردار محمدیان گفت: متهم دستگیر شده در بازجویی های ماموران در ابتدا منکر هر گونه اطلاعی از سرقت خودرو ها شد ، اما در نهایت در مواجهه با اسناد و شواهد موجود لب به اعتراف گشوده و به 31 فقره سرقت خودروهای سمند، انواع پژو و پراید با همدستی 2 نفر دیگر اعتراف کرد.

وی بیان کرد: بررسی های بعدی حاکی از آن بود که خودروهای سرقتی در برهه زمانی مشخصی مورد سرقت قرار گرفته و سارقان با خرید خودروهای اسقاطی و تصادفی و استفاده از اسناد و مدارک آن ها و تغییر و مخدوش کردن اصالت و ارکان خودروهای مذکور با اسناد و مدارک جدید برای خودرو، آن را در استان های مختلف کشور با قیمت عرف بازار به فروش رسانده و یا واگذار می کردند.

سردار محمدیان گفت: با انجام تحقیقات گسترده ماموران و اقدامات اطلاعاتی، 2 نفر از اعضای مرتبط با باند سرقت شناسایی و در کرج دستگیر شدند و با راهنمایی آن ها و تلاش شبانه روزی ماموران تا کنون 10 دستگاه از خودروها کشف و تحقیقات برای کشف سایر خودروها ادامه دارد.

این مقام ارشد انتظامی اظهار کرد: متهمان دستگیر شده پس از انتقال به پلیس آگاهی و اعتراف به سرقت خودرو و سند نمره کار، اذعان کردند که خودرو های سرقتی را، تغییر اصالت داده و سپس آن ها را به فروش می رساندند.

سردار محمدیان سارقان خودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر