کد خبر: 683531 A

پاکسازی حاشیه اتوبان قزوین - کرج و سایر محورهای مواصلاتی استان از نخاله‌های ساختمانی انجام شد.

به گزارش ایلنا، حسن پسندیده که به همراه مریم نخستین‌احمدی شهردار و جمعی از مسئولان شهری محمدیه و کشت پرور رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان البرز در محل پاکسازی حاشیه اتوبان در محدوده شهر محمدیه حضور یافته بود، گفت: این دومین عملیات پاکسازی در محدوده شهرستان البرز است که با همکاری اداره حفاظت محیط زیست شهرستان البرز، شهرداری و شورای شهر محمدیه و چند واحد صنعتی و کارگاهی با ۴۰ نفر نیروی انسانی، ۳ دستگاه لودر و ۴ دستگاه کامیون پاکسازی حاشیه اتوبان از نخاله های ساختمانی و زباله های ساختمانی در حال انجام است.

وی در ادامه گفت: تخلیه و انباشت سالیان متمادی نخاله ساختمانی و زباله در حاشیه اتوبان قزوین- کرج علاوه بر عوارض و آلودگی‌های زیست محیطی مناظر بسیار زشت و نازیبایی در حاشیه اتوبان ایجاد کرده بود که نیازمند عزم جدی در استان برای حل این معضل بود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین افزود: طی جلسه شورای اداری که در اواخر شهریور ماه سال جاری با حضور معاونان و رؤسای ستادی و شهرستان‌ها در محل اداره کل برگزار شد بر پاکسازی حاشیه اتوبان تأکید شد و مصوب شد ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان‌ها با عزم جدی نسبت به انجام این مهم با همکاری ادارات و ارگان‌های ذیربط اقدام کنند.

پسندیده ادامه داد: این پسماندها پس از پاکسازی توسط کامیون‌ها به جایگاه نخاله ساختمانی محمدیه انتقال خواهد یافت.

وی همچنین به پاکسازی اطراف شهر الوند از زباله و نخاله اشاره کرد و گفت: شهرداری الوند با ۲ دستگاه لودر و ۴ دستگاه کامیون اقدام به پاکسازی جایگاه قبلی پسماندهای این شهر معروف به تپه زباله کرده که این فعالیت تا پاکسازی کامل اطراف شهر الوند از پسماند انجام خواهد گرفت.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت های اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک پرداخت و ابراز داشت: طی یک برنامه دیگر به همت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک و با بهره گیری از ظرفیت دهیار و شوراها و دانش آموزان مدرسه شهدا و پاسگاه نیروی انتظامی روستای کوندج، بخشی از اتوبان قزوین به آبیک از کیسه های نایلونی و زباله پاکسازی شد.

وی گفت: از مراکز خدمات رفاهی بین راهی نیز خواسته شده که نسبت به پاکسازی پیرامون تا یک کیلومتری اطراف محل کار خود اقدام کنند.

پسندیده در پایان ضمن درخواست از مردم برای نریختن زباله در طبیعت و حاشیه جاده‌ها، تأکید کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین با جدیت تمام نسبت به پیگیری پاکسازی کامل حاشیه جاده‌ها و طبیعت اقدام خواهد کرد و امیدواریم تا پایان سال جاری شاهد وجود هیچ پسماندی در حاشیه اتوبان قزوین به کرج نباشیم.

حفاظت محیط زیست پاکسازی حاشیه اتوبان نخاله ساختمانی آلودگی‌های زیست محیطی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر