کد خبر: 682744 A

سرهنگ اقبالی تاکید کرد:

رئیس پلیس فتا استان البرز گفت: استفاده از کارت های عابر بانک نیاز به مراقبت ویژه دارد که برای پیشگیری از هرگونه اتفاق باید به کاربران آموزش ارائه داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ محمد اقبالی در ارتباط با سرقت های الکترونیکی، گفت: درحوزه پیشگیری باید آموزش‌های لازم درمورد برداشت و خرید یا کارت به کارت غیر مجاز از طریق کارت های عابر بانکی که در اختیار مردم است، به آنان داده شود.

وی افزود: اگر برخی از تمهیدات را رعایت نکنیم در نهایت منجر به کلاهبرداری اینترنتی و برداشت غیرمجاز وجوه می شود و این به عنوان یک آسیب و تهدید شناخته شده است.

سرهنگ اقبالی اضافه کرد: استفاده از کارت های عابر بانک نیاز به مراقبت ویژه دارد که برای پیشگیری از هرگونه اتفاق باید به کاربران آموزش ارائه داد.

سرهنگ اقبالی گفت: مشتریان مراکز مختلف خرید می بایست، خودشان عملیات واریز وجوه در کارتخوان ها را انجام دهند و کار را به دیگران نسپارند.

وی افزود: در برخی از فروشگاه ها، مشتری هیچ دسترسی به دستگاه کارتخوان ندارد که این یک تخلف است و باید دراین زمینه، رسانه ها فرهنگ سازی گسترده کنند.

وی از مردم خواست به هیچ وجه رمز عابر بانک را حتی برای معتمد ترین افراد مطرح نکرده و در جمع با صدای بلند اعلام نکنند، هنگام ورود درمراکز برای استفاده از دستگاه ATM و POS به گونه ای عمل کنند که یک حایل روی دست قرار گیرد تا کسی با چشم نبیند یا عکسبرداری و فیلمبرداری نشود.

رئیس پلیس فتا استان البرز خاطرنشان کرد: اگر کارت بانکی را کشیده و از کارت کپی کنند، اما طرف مقابل رمز را نداشته باشد هیچ اتفاقی نمی افتد، چرا که رمز شاه کلید برداشت غیرمجاز است.

وی تاکید کرد: شهروندان برای جلوگیری از دست رفتن تمام پولشان، برای خریدهای روزمره خود، کارت عابر بانک مجزا تهیه کرده و مبلغ محدودی در حساب این کارت ها ذخیره کنند.

رئیس پلیس فتا استان البرز‌ سرهنگ محمد اقبالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر