کد خبر: 681648 A

فرماندهی انتظامی ایلام خبرداد:

فرماندهی انتظامی استان ایلام از ممنوعیت اسکان زوار و مسافران در ایام اربعین در حسینیه‌ها، مساجد و تکایای مهران خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار نورعلی یاری فرماندهی انتظامی استان ایلام با صدور بخشنامه‌ای از ممنوعیت اسکان زوار و مسافران در ایام اربعین در حسینیه‌ها، مساجد و تکایای مهران خبر داد.

یاری گفت: در این بخشنامه از متولیان مساجد، تکایا و حسینیه‌ها خواسته ‌شده جز در ساعات اقامه نماز، مجاز به اسکان زائران و مسافران در حسینیه‌ها، مساجد و تکایا نیستند.
 
وی افزود: هیات امنای حسینیه ها در مورد اجرایی کردن مصوبه صورت گرفته اهتمام کامل داشته و در صورت هرگونه موارد مغایریت با مصوبه در اسرع وقت مراتب را با نیروی انتظامی در میان بگذارند.
 
معاون امور اقتصادی استانداری ایلام نیز چندی پیش در خصوص اسکان زائران اربعین گفت: مردمی برگزار کردن اربعین و استفاده از بخش خصوصی برای تامین نیازهای زائران اعم از اسکان و تغذیه باید در اولویت اول مسئولان و دستگاه‌های اجرایی مختلف باشد.
 
ایوب درویشی با اشاره به اینکه برای اسکان زائران باید از افرادیکه حاضر به اجاره منزل مسکونی هستند، استفاده شود، افزود: در ایام اربعین جمعیت زیادی وارد استان می شود و بطور قطع هتل ها و مهمانپذیرها جوابگوی این حجم نیست و باید از ظرفیت مردم و ایجاد منبع درآمد استفاده کرد.
 
 مرز بین‌المللی مهران در 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام طی سال‌های اخیر به کانون اصلی و مهم تردد زائران سوگوار حسینی تبدیل شده است.

تغذیه درآمد مسافران ایلام استان ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر