کد خبر: 681461 A

معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر خبرداد:

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۱۱ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در هفته اخیر در کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، اسدالله هادی‌نژاد اظهار داشت: مجموع کشفیات در هفته اخیر ۱۱۵۰۰ کیلوگرم بوده است که نسبت به هفته گذشته که ۱۱۲۱۱ کیلوگرم بوده ۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
 
وی بیان داشت: بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان ۹۹۶۸ کیلوگرم بوده است که ۸۶.۷ درصد مجموع کشفیات را شامل می‌شود.
 
وی افزود: همچنین از این میزان، ۹۲۹ کیلوگرم حشیش، ۸۲ کیلوگرم هروئین، ۳ کیلوگرم مرفین، ‏‏ ۲۰ کیلوگرم شیشه، ۱۲۷۴ کیلوگرم مواد پیش‌ساز، ۱۶۳۰ عدد قرص روانگردان و ۴۹۷ کیلوگرم سایر مواد کشف و ضبط شده است.
 
هادی‌نژاد با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۱۴۷۵ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۷.۸ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.
 
وی اظهار داشت: از مجموع ۱۲۷۴ لیتر مواد پیش ساز مکشوفه در این مقطع مقدار ۷۹۹ لیتر مواد مکشوفه مربوط به استان تهران و ۴۲۵ لیتر مربوطه به استان هرمزگان و مابقی مربوط به آذربایجان غربی است.
 
معاون مقابله با عرضه ستاد افزود: از مجموع ۱۶۳۰ عدد قرص‌های روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد به ترتیب با ۹۵۰ عدد مربوط به استان آذربایجان غربی، ۴۱۹ عدد استان البرز، ۲۱۰ عدد استان هرمزگان و مابقی مربوط به تهران است.
 
هادی‌نژاد با بیان اینکه بالغ بر ۸۵ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به شش استان کشور است، اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۳۵۰۵ کیلوگرم مربوط به استان کرمان است که معادل ۳۰ درصد کشفیات کشور بوده و سیستان و بلوچستان با ۲۶۲۷ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۲۷۶ کیلوگرم، خراسان رضوی با ۱۱۵۰ کیلوگرم و تهران با ۷۵۷ کیلوگرم و فارس با ۴۷۵ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
 
وی گفت: سهم کشفیات ۳ استان اولویت دار حوزه مقابله در شرق کشور یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان از کشفیات کل کشور در هفته مذکور ۶۴.۴ درصد است.
 
هادی‌نژاد در پایان گفت: طی این مدت، ۱۲۰ دستگاه خودرو، ۱۷ دستگاه موتور سیکلت، ۳ قبضه سلاح و ۳۴ دستگاه موبایل توقیف شد.

استان کرمان امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر معاون مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر