کد خبر: 681267 A

نجفی خبر داد:

استاندار البرز از ثبت نام 20 هزار زائر تاکنون در سامانه سماح برای حضور در اجتماع بزرگ اربعین خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمدعلی نجفی افزود: تاکنون برای حدود 12 هزار نفر روادید صادر شده و روند صدور روادید برای سایر زائران نیز با سرعت ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته امکانات پذیرایی از زائران برای 35 هزار نفر بیش بینی شده بود، ادامه داد: امسال تمهیدات پذیرایی از 40 هزار زائر کربلای معلی اندیشیده شده و همچنین با استقرار دفتر کنسولگری عراق از 10 مهرماه در کرج، روند صدور روادید تسریع و تسهیل شده است.

نجفی گفت: با توجه به دستور رییس جمهوری مبنی بر کاهش 35 درصدی هزینه صدور روادید، استقبال چشمگیری از سوی زائران صورت گرفته است.

استاندار البرز اضافه کرد: البرز مسئولیت برپایی 48 موکب را دارد که 1 موکب نیز با ظرفیت 3 هزار نفر مربوط به اتباع بیگانه است. موکب‌های البرز در شهر نجف اشرف و کربلای معلی و مسیر این دو شهر، متمرکز است.

نجفی افزود: با توجه به اینکه استان البرز محور تردد تعدادی از استان‌های کشور است تدابیر لازم امنیتی، انتظامی و ترافیکی اتخاذ شده است.

استاندار البرز به برگزاری 6 جلسه ستاد اربعین با حضور مدیران و روسای کمیته‌های ستاد مربوطه اشاره کرد و افزود: بر این اساس تدابیر لازم برای اعزام و پذیرایی از زائران اجتماع بزرگ اربعین اتخاذ شد.

وی از زائران کربلا خواست برای خروج از کشور و حضور در این مراسم معنوی حتما از مبادی قانونی و با روادید اقدام کنند، چراکه به دلیل نظارت‌های موجود از خروج زائران فاقد روادید جلوگیری می‌شود.

اربعین‎ حسینی استاندار البرز،
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر