کد خبر: 681250 A

سردار محمدیان خبر داد:

فرمانده انتظامی استان البرز گفت: با تلاش ماموران پایگاه یکم پلیس آگاهی استان اعضای باند سارقان منازل کرج، دستگیر و به 100 فقره سرقت اعتراف کردند.

به گزارش ایلنا، سردار عباسعلی محمدیان در جمع خبرنگاران گفت: در پی دریافت گزارش‌های متعدد، مبنی بر سرقت منزل در مناطق شمالی شهر کرج، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی جزئیات سرقت‌ها محرز شد که سارقان در ساعت‌های خلوت و پایان هفته‌ها با توجه به خالی بودن منازل آپارتمانی از طریق بالکن طبقات اول وارد آپارتمان شده و با تخریب در منازل، اقدام به سرقت اشیاء سبک و با ارزش می‌کنند.

سردار محمدیان تصریح کرد: شواهد امر حاکی از آن بود که یک باند حرفه‌ای سرقت‌های سریالی با شیوه و شگرد یکسان اقدام به سرقت منازل مرفه‌نشین که از قبل مورد شناسایی قرار گرفته‌اند کرده و بدون این که ردی از خود به جای بگذارند از محل سرقت متواری می‌شوند.

فرمانده انتظامی استان البرز گفت: بلافاصله اکیپی از کارآگاهان زبده پلیس آگاهی وارد عمل شده و با انجام تحقیقات میدانی و بازبینی تصاویر دوربین‌های مداربسته یکی از اعضای باند سرقت را که از طریق پشت‌بام، متواری شده بود شناسایی و در یک اقدام غافلگیرانه دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز منتقل شد.

وی خاطرنشان کرد: متهم دستگیر شده ابتدا منکر هرگونه جرمی شد اما در مواجهه با دلایل و مدارک موجود لب به اعتراف گشوده و اذعان کرد حدود یک‌سال است که با تشکیل یک باند 5 نفره سرقت منزل اقدام به 100 فقره سرقت در مناطقی از عظیمیه، رجایی‌شهر، کوی کارمندان، منظریه و دهقان ویلای کرج کرده‌اند .

این مقام ارشد انتظامی افزود: با تلاش شبانه‌روزی ماموران، سایر اعضای باند طی چنیدین عملیات جداگانه دستگیر و همراه اموال مسروقه برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

سردار محمدیان با اشاره به اینکه تا کنون 43 فقره از سرقت‌ها کشف شده، گفت: تحقیقات در این زمینه ادامه دارد .

فرمانده انتظامی استان البرز در توصیه به شهروندان گفت: در مقابل تمامی پنجره‌ها، به‌ویژه طبقات همکف، نورگیر، پاسیو و روی دیوارهای کوتاه، حفاظ مقاوم و مطمئن نصب کنید و هنگامی که به مسافرت می‌روید، بستگان و همسایگان مورد اطمینان را در جریان قرار دهید تا مراقب منزل‌تان باشند و به‌طور مرتب به آن سرکشی کنند.

استان البرز سردار محمدیان سارقان منازل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر