کد خبر: 680293 A

مرتضی جمشیدیان:

فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست اصفهان گفت: ۲ محیط‌بان پارک ملی و پناهگاه حیات وحش قمیشلو استان اصفهان با اصابت گلوله شکارچیان غیر مجاز زخمی شدند.

به گزارش ایلنا، مرتضی جمشیدیان با بیان اینکه این محیط‌بانان شنبه‌شب حین گشت‌زنی یک گروه شکارچی را در منطقه شناسایی و دستگیر کردند، گفت: متخلفان از نزدیک به سوی محیط‌بانان و خودروی آنان شلیک و آنان را از ناحیه سر، دست و پا زخمی کردند.

وی اظهارداشت: محیط‌بانان مصدوم اکنون در یکی بیمارستان‌های اصفهان تحت درمان هستند که یکی از آنان به دلیل شدت جراحات به اتاق عمل منتقل شد.

به گفته وی یکی متخلفان هم در این حادثه زخمی و به بیمارستان منتقل شد.

جمشیدیان افزود: شکارچیان متخلف در قالب یک گروه سه نفره مجهز به سلاح شکاری غیرمجاز، یک خودرو و یک موتورسیکلت تند رو قاچاق بودند که یکی از آنان متواری شد.

پارک ملی و پناهگاه حیات وحش قمیشلو با مساحت ۱۱۳ هزار هکتار در ۴۵ کیلومتری شمال غرب شهر اصفهان واقع شده و دارای سه زیستگاه مهم تپه استپی و دشتی، تپه ماهوری و زیستگاه کوهستانی و برف‌ گیر است. این منطقه مهم زیستی علاوه بر برخورداری از بیش از ۳۷۱ گونه گیاهی، زیستگاه گونه‌های مختلف حیات وحش از جمله آهو، قوچ، پازن ، میش، کل‌بز، گرگ، کبک، تیهو و کفتار است.

محیط‌بان حیات وحش قمیشلو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر