کد خبر: 679515 A

موفقیتی برای کمیته امداد البرز؛

دختر مددجوی تحت حمایت کمیته امداد البرز و دارنده چهار عنوان برتر کشوری در رشته راگبی برای شرکت در مسابقات یونان و ۲۰۲۰ ایتالیا آماده می‌شود.

به گزارش ایلنا، نوجوان ورزشکار البرزی با اشاره به اینکه مدّت شش سال است در رشته ورزشی راگبی رده سنّی زیر ۱۶ سال دختران فعّالیت می‌کند، گفت: در طول سال‌های ورزش حرفه‌ای در قالب تیم هفت نفره راگبی، تجربه شرکت در مسابقات متعددی را داشتم و موفق به کسب مدال‌های طلا، نقره و برنز شدم و هم‌اکنون نیز برای انتخاب شدن در تیم ملّی از سوی انجمن راگبی ایران به‌منظور شرکت در مسابقات آبان ماه کشور یونان و ۲۰۲۰ ایتالیا به‌صورت فشرده و مستمر تلاش می‌کنم.

وی با بیان گوشه‌هایی از سختی‌های زندگی خود و خانواده‌اش، گفت: مادرم به دلیل اعتیاد، بی‌بندوباری و بدرفتاری پدر و کوتاهی در تأمین مخارج زندگی ناگزیر از او طلاق گرفت و به‌تنهایی بار مشکلات خانواده پنج نفره ما را بر دوش کشید. از آن‌ پس هزینه اجاره خانه، خرج زندگی و تحصیل ما با کارکردن مادر در خانه‌های مردم به‌سختی فراهم می‌شد تا اینکه متأسفانه سرنوشت بار دیگر روی ناخوش به ما نشان داد و مادرم تنها نان‌آور خانواده به علّت سکته مغزی توان کارکردن را از دست داد و دوباره مشکلات ما شدّت گرفت، لذا با توصیه یکی از نزدیکان برای رفع مشکلات به کمیته امداد مراجعه کردیم و از آن به بعد از خدمات این نهاد در امور معیشتی و تحصیلی بهره‌مند شدیم.

دختر مددجوی البرزی با اشاره به علاقه‌اش در ورزش گفت: از سن هفت‌سالگی در رشته دومیدانی فعّالیت ام را در سطح مدرسه و محلّه و شهرستان شروع کردم و دریکی از مسابقات نیز رتبه دوم را کسب کردم. در سن ده ‌سالگی یکی از مربیان دومیدانی که در رشته راگبی نیز مربیگری می‌کرد با توجه به ویژگی‌های جسمانی خاصی که دارم به من پیشنهاد داد به رشته راگبی روی‌آورم و من نیز توصیه او را پذیرفتم. 

وی ادامه داد: در حاشیه یکی از مسابقات لطف خدا شامل حال من شد و با دکتر میرزا آقابیگ، رئیس انجمن راگبی ایران آشنا شدم و او پس از دیدن بازی من قول داد اگر با جدیّت و مستمر خوب تمرین کنم در مسابقات پیش رو در کشور یونان و ۲۰۲۰ ایتالیا انتخاب می‌شوم.

گفتنی است هم‌اکنون در ایران ورزش راگبی جزو رشته‌های زیرمجموعه فدراسیون دوو میدانی است و ورزشکاران علاقه‌مند به این رشته در قالب انجمن راگبی فعالیت می‌کنند.

مسابقات راگبی یا به عبارتی فوتبال آمریکایی در دو نیمه چهل‌دقیقه‌ای با یک‌ وقت استراحت ده‌ دقیقه‌ای برگزار می‌شود. هر مسابقه یک داور و دو کمک‌داور دارد. هدف مسابقه کسب امتیاز به دو روش است. یک روش به زمین گذاشتن توپ در محوطه دروازه حریف است که پنج امتیاز دارد و درروش دوّم گذاردن توپ با ضربه پا از بین دو تیرک عمودی و بالای تیر افقی دروازه حریف است که سه امتیاز دارد.

مسابقات راگبی کمیته امداد البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر