کد خبر: 679379 A

نگرانی شهرداران فارس از سرعت تبدیل روستاها به شهر:

به گفته ​معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور تبدیل روستاها به شهر در استان فارس نگران‌کننده است.

به گزارش ایلنا ، مهدی جمالی‌نژاد - دیروز پنج شنبه ١٩ مهر ماه جاری - در همایش شهرداران فارس در شیراز بیان کرد:سرعت گسترش تبدیل روستاها به شهرها در استان فارس موجب می‌شود تا شاهد جایگزینی تولید کننده به مصرف کننده باشیم .

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور  با تاکید بر برنامه محوری، گفت: باید تمام دستگاه‌ها در همه شهرها برنامه‌ریزی داشته باشند. شفاف سازی، برون‌سپاری فعالیت‌ها و ... باید از جمله فعالیت‌هایی باشد که توسط شهرداری‌ها دنبال شود .

وی با بیان این‌که شهرداری ها می‌توانند سرمایه اجتماعی را افزایش دهند، افزود: زمانی که سرمایه اجتماعی افزایش یابد شاهد امنیت شهری و منطقه‌ای خواهیم بود .

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور ادامه داد: اگر شهرداری‌ها نتوانند نقش مناسبی در جامعه ایفا کنند شاهد ضربه نه تنها به جامعه محلی بلکه کل کشور خواهیم بود .

جمالی‌نژاد با تاکید بر این‌که ایمان و باور به شورا ها در مجموعه دستگاه‌های دولتی وجود دارد، خاطرنشان کرد: موضوعی که شاید آسیب زننده باشد این است که اگر اعتماد سازی میان شوراهای شهری و مردم فراهم نشود، در اجرای اقدمات و فعالیت‌ها با آسیب مواجه می‌شویم .

 

 

اشتغال دولت شهرنشینی وزارت کشور مهاجرت از روستاها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر