کد خبر: 676314 A

فرمانده انتظامی اصفهان خبر داد:

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: زنی که در قالب فعالیت‌های تجاری از یکی از بانک‌های استان اصفهان یک میلیون و 210 هزار یورو کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.

 به گزارش ایلنا، سردار مهدی معصوم‌بیگی گفت: در پی دریافت حکم جلب زنی به اتهام مشارکت در کلاهبرداری ارزی از یکی از بانک‌های استان موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی استان اصفهان قرار گرفت.
 
وی افزود: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد زنی با همدستی 2 نفر از اعضای خانواده خود اقدام به تاسیس یک شرکت تجاری کرده و با وانمود کردن اختیارات واهی و غیر واقعی، تخصص در زمینه فعالیت‌های بازرگانی و داشتن قدرت و توان مالی جهت انجام پروژه‌های اقتصادی و واردات و صادرات، از یکی از بانک‌های استان تقاضای گشایش اعتبار LC و درخواست ثبت سفارش به مبلغ یک میلیون و 210 هزار یورو کرده است.
 
فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: در ادامه متهم به‌رغم تعهد به پرداخت وجه اسناد ارزی  هنگام وارد کردن کالا متواری می‌شود.
 
وی بیان کرد: این فرد به اتهام مشارکت در کلاهبرداری ارزی، جعل و استفاده از اوراق مجعول به 4 سال حبس و رد مبلغ یک میلیون و 210 هزار یورو و همچنین پرداخت جزای نقدی به همان میزان معادل 480 میلیارد و 400 میلیون ریال محکوم می‌شود.
 
معصوم‌بیگی با بیان این که دستگیری متهم با توجه به تغییر مکان‌های سکونتش به کندی پیش می‌رفت افزود: سرانجام با تلاش‌های شبانه‌روزی و به کارگیری اقدامات علمی و تخصصی مخفی‌گاه متهم در یکی از مناطق شرق استان تهران شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

استان اصفهان اصفهان خانواده ماموران پلیس یورو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر