کد خبر: 674484 A

سردار مظاهری خبر داد:

فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: شمار قربانیان مصرف مشروبات الکلی در این استان به پنج نفر افزایش یافته است.

به گزارش ایلنا، سردار علیرضا مظاهری اظهار کرد: شمار مسومیت‌های افراد به علت مصرف مشروبات الکلی در خراسان‌شمالی تاکنون به ۵۹ نفر رسیده است.

مظاهری افزود: از روزهای پایانی شهریورماه امسال تا کنون، ۵۹ نفر در شهرستان‌های بجنورد و شیروان به علت مصرف مشروبات الکلی مسموم شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه این مسمومیت‌ها سبب مرگ پنج نفر شده، گفت: تا کنون دو نفر برای ادامه درمان به مشهد اعزام شده‌اند.

فرمانده انتظامی خراسان‌شمالی بیان کرد: پیش از این، کارگاه تولید و توزیع مشروبات الکلی مرگبار در این استان شناسایی و منهدم شد.

مظاهری اظهار کرد: این کارگاه که نسبت به تولید دست‌ساز مشروبات الکلی مرگبار اقدام و در بازار توزیع می‌کرد، توسط نیروهای پلیس آگاهی استان شناسایی شد.

وی تصریح کرد: در این کارگاه ۶ نفر، عوامل اصلی تولید مشروبات الکلی بودند و ۲۵ نفر دیگر نیز عوامل توزیع بودند که شناشایی و دستگیر شدند.

مظاهری با اشاره به اینکه این مشروبات دست‌ساز به لحاظ مواد استفاده شده، مرگبار است، گفت: مسمومیت با این محصول، بسیار خطرناک است از این رو به افرادی که نسبت به تهیه این مشروب اقدام کرده‌اند توصیه می شود به هیچ عنوان آن را مصرف نکنند.

وی عنوان کرد: به افرادی که از این مشروبات استفاده کرده‌اند توصیه می‌شود در صورت مشاهده کوچک‌ترین ناراحتی و علائم مسمومیت، هر چه زودتر به مراکز درمانی مراجعه کنند.

خراسان شمالی مشروبات الکلی قربانیان مشروبات الکلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر