کد خبر: 674474 A

نماینده بنیاد خیریه زینب کبری به ایلنا خبرداد:

نماینده بنیاد خیریه زینب کبری(س) از توزیع 2000 کیف و بسته لوازم‌التحریر در مدارس روستایی سیستان و بلوچستان خبر داد.

طه هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: بنیاد زینب کبری(س) با هدف حمایت از دانش‌آموزان مناطق کم برخوردار، مناطق زلزله‌زده و استان‌هایی که گرفتار خشکسالی شده‌اند اقدام به توزیع 2 هزار کیف و لوازم‌التحریر در سه روستای سیستان و بلوچستان کرده است.

وی افزود: اقدامات حمایتی بنیاد خیریه زینب کبری(س)، از حدود دو سال پیش و با توزیع 70 هزار بطری آب معدنی در مناطق متاثر از خشکسالی در سیستان و بلوچستان آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی دلیل انتخاب استان سیستان و بلوچستان را برای توزیع کیف و لوازم التحریر، استعدادهای درخشان و آمار بازماندگی از تحصیل در این استان دانست و خاطرنشان کرد: مردم سیستان و بلوچستان باید بدانند از استعدادهای مثال‌زدنی برخوردارند و باید اعتماد به نفس خود را تقویت کنند.

نداشتن اعتماد به نفس یکی از معضلات دانش آموزان 

هاشمی عنوان کرد: یکی از مشکلات دانش‌آموزان روستایی منطقه بلوچستان این است که اعتماد به نفس کافی ندارند و نمی‌توانند به‌راحتی خودشان را معرفی کنند و خواسته‌های‌شان را بیان کنند. کنار بسته‌های لوازم‌التحریر، بازی‌های فکری هم در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته است‌.

نماینده بنیاد خیریه زینب کبری(س) عنوان کرد: طی دو سال گذشته تعداد زیادی لوازم‌التحریر را بین دانش‌آموزان استان سیستان و بلوچستان توزیع کرده‌ایم و با کمک گروهی از خیرین توانسته‌ایم هنرستان و مدرسه‌ای برای دخترانی که تمایل به ادامه تحصیل داشتند و به‌دلیل نبود فضای آموزشی قصد ترک تحصیل داشته‌اند تاسیس کنیم.

هاشمی عنوان کرد: تنها انگیزه‌ای که همه خیران دارند این است که مردم روستاهای هدف به این مهم برسند که قابل احترام‌اند و توسعه روستا بدون کمک خود مردم امکان‌پذیر نیست.

وی اشتغال‌زایی برای  زنان سرپرست خانوار در سیستان و بلوچستان با محوریت سوزن‌دوزی را یکی دیگر از اولویت‌های بنیاد خیریه زینب کبری(س) عنوان کرد.

توزیع کتاب‌های کمک آموزشی کنکور در دستور کار

هاشمی اذعان داشت: به‌منظور انسجام استعدادهای درخشانی که در سیستان و بلوچستان وجود دارد کتاب‌های کمک آموزشی بین دانش‌آموزان روستایی توزیع شده و در تلاشیم با کمک مجموعه قلم‌چی کتاب‌های بیشتری آماده کنیم.

وی مهاجرت معکوس را  یکی از اهداف خیریه در سیستان و بلوچستان دانست و افزود:  ما به‌صورت عملیاتی وارد بلوچستان شده‌ایم و می‌خواهیم از تجربیات بلوچستان برای توسعه منطقه سیستان هم استفاده کنیم.

ضرورت فعالیت سمن‌ها در روستاهای بلوچستان 

هاشمی خاطرنشان کرد: برای انجام اقدامات چشمگیر در منطقه بلوچستان باید سازمان‌های مردم‌نهاد فعال شوند.

وی در ادامه گفت: ما برای امسال سه بیشترین تعداد کیف و لوازم‌التحریر در استان سیستان و بلوچستان  توزیع شده و ارزش هر کوله پشتی بین ۴۰ تا ۶۰ هزارتومان برآورد شده که در سه روز اول مهرماه در روستاهای کشاری، کلپورگان، میتگان، آبگاه و کوچینگ و تعدادی هم در حاشیه شهر زاهدان  توزیع شده است.

وی در پایان گفت: اقدام حمایتی هواپیمایی جمهوری اسلامی در ارسال رایگان بار برای رساندن کوله ها در اول مهر ماه به فرودگاه کنارک کمک شایانی بود که قابل تقدیر است.

سیستان و بلوچستان لوازم التحریر مناطق زلزله زده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر