کد خبر: 674271 A

در دیدار استاندار اصفهان با رئیس منطقه نورماندی فرانسه مطرح شد:

رئیس منطقه نورماندی فرانسه در دیدار با استاندار اصفهان گفت: ایده ما ادامه مسیر توسعه مبادلات تجاری با شرکت‌های ایرانی است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، استاندار اصفهان در رأس هیاتی از مسئولان بخش‌های مختلف استان به دعوت همتای خود به استان نورماندی فرانسه سفر کرد.

رئیس منطقه نورماندی فرانسه در این دیدار با اشاره به ضرورت تشکیل ساز وکار مناسب جهت محقق ساختن محورهای همکاری دو استان اظهار داشت: وضعیت بین‌المللی پیچیده کنونی نه تنها مانع توسعه همکاری‌ها نخواهد شد بلکه باعث تسهیل آن می‌شود و یقین دارم راهی برای حفظ تلاش‌هایی که سال‌ها برای ساختن روابط دو کشور به عمل آمده پیدا خواهد شد.

اروه مورن با بیان اینکه ایده ما ادامه مسیر توسعه مبادلات تجاری با شرکت‌های ایرانی است، تصریح کرد: در دیدار اخیر روسای جمهور دو کشور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل نیز این موضوع مورد تاکید قرار گرفت.

استاندار اصفهان در جریان این سفر در دیدار با رئیس منطقه نورماندی فرانسه با اشاره به نقاط فراوان مشترک دو استان ابراز امیدواری کرد: همکاری‌های استانی بین دو کشور سرعت بیش‌تری پیدا کند.

مهرعلیزاده با تقدیر از سخنان رئیس جمهور فرانسه در مجمع عمومی سازمان ملل در زمینه حمایت از برجام و رد رویکرد یک جانبه‌گرایی افزود: امیدواریم با همکاری یکدیگر و عزم دو کشور در آینده شاهد توسعه روابط باشیم.

وی همچنین به ارائه  محورهای پیشنهاداتی در حوزه همکاری‌های علمی،دانشگاهی، نمایشگاهی، جهانگردی و تجاری بین دو استان پرداخت که با استقبال رییس منطقه نورماندی روبرو شد.

امضای تفاهم‌نامه دانشگاهی بین دانشگاه اصفهان و نورماندی و بازدید از نمایشگاه بین‌المللی کان که هنرمندان اصفهانی در آن حضور دارند از جمله برنامه های استاندار اصفهان در این سفر بود.

 

اصفهان فرانسه مجمع عمومی سازمان ملل نمایشگاه بین المللی مبادلات تجاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر