کد خبر: 674126 A

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل:

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: با تلاش ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی استان اردبیل 1.5 تن خاک پیت قاچاق کشف و ضبط شده است.

به گزارش ایلنا، شهامت هدایت با اعلام این خبر گفت: این مقدار خاک پیت که توسط فرد سودجو و فرصت طلب از مراتع بکر ییلاقی اردبیل برداشت شده بود توسط یک دستگاه خودرو نیسان وانت حمل می‌شد توسط ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی در منطقه کوهساره از بخش هیر توقیف و متخلف پس از تکمیل پرونده به مراجع قضایی استان معرفی شد.

هدایت با هشدار به افرادی که با برداشت پوشش گیاهی غنی مراتع بکر و ییلاقی موجبات از بین رفتن و تخریب طبیعت استان می‌شوند، افزود: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی با آمادگی کامل عرصه را برای چنین افرادی تنگ‌تر خواهند کرد و با متخلفان به‌صورت جدی و شدید برخورد می‌شود. 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از مردم و دوستداران طبیعت خواست در صورت مشاهده تخریب منابع طبیعی و هر گونه قاچاق خاک پیت و الوار جنگلی و زغال توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب مراتب را به شماره تلفن رایگان 1504 مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان اطلاع دهند.

وی تصریح کرد:‌حفاظت از منابع طبیعی و تلاش برای مبارزه با قاچاق چوب‌آلات جنگلی وظیفه‌ای همگانی بوده که انتظار می‌رود در این زمینه مردم همکاری و مشارکت لازم را داشته و با مشاهده چنین مواردی مراتب را اطلاع‌رسانی کنند تا بتوانیم از تخریب منابع طبیعی جلوگیری کنیم.

اردبیل پیت شهامت هدایت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر