کد خبر: 672288 A

محمدرضا خباز:

استاندار خراسان شمالی گفت: باید خراسان‌شمالی را به‌گونه‌ای معرفی کرد که برای سرمایه‌گذاری جذاب باشد اما در این مسیر نباید انتظار معجزه هم داشت.

به گزارش ایلنا، محمدرضا خباز امروز در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان این استان اظهار داشت: اگر در این حوزه توفیقی کسب نکرده‌ایم مقصر اصلی خود ما هستیم و در گام نخست برگزاری ازدواج آسان باید از سوی بزرگان و مسئولان آغاز شود.

نماینده عالی دولت در خراسان‌شمالی از تاخیر در برگزاری نخستین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان این استان، در ماه هفتم سال گلایه کرد و خواستار توجه جدی‌تر به این حوزه شد.

خباز با تاکید بر اینکه مسئولان استان درصدد اجرایی کردن تصمیمات حوزه جوانان هستند، افزود: البته اقدامات مسئولان برای حوزه اشتغال جوانان نیز رشد قابل قبولی ندارد و باید در این مسیر قدم های بیشتری برداشته شود.

وی مهمترین عامل در ایجاد اشتغال را توجه به سرمایه‌گذاری و حمایت ویژه از سرمایه گذاران بخش خصوصی دانست و گفت: تا سرمایه‌ای نباشد اشتغالی ایجاد نمی‌شود لذا باید خراسان‌شمالی را به گونه ای معرفی کرد که برای سرمایه‌گذاری جذاب باشد اما در این مسیر نباید انتظار معجزه هم داشت.

وی بیان کرد: یکی از دلایل مهم بی رغبتی به سرمایه گذاری در این استان را وجود مسیر پرپیچ و خم استعلامات اداری و اخذ مجوزهاست که نخستین اقدام ما برای جذب این سرمایه گذاران، فراهم کردن زیرساخت هایی همچون راه، راه آهن و فرودگاه است.

خباز خاطرنشان کرد: امید جوانان به عملکرد ما مسئولان است تا برای آنان اشتغالی ایجاد کنیم که در صورت تحقق این مهم شاهد شکل‌گیری ازدواج و کاهش سن ازدواج خواهیم بود.

خراسان شمالی محمدرضا خباز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر