کد خبر: 671669 A

سرهنگ جواد صفایی خبر داد:

رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: با تلاش ماموران پلیس آگاهی استان فردی که با معرفی خود به عنوان مامور ناجا و دارنده مدرک دندانپزشکی با جعل مدارک انتظامی و پزشکی و اجاره مطب و یا درمانگاه، بیماران را اغفال می کرد دستگیر شد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ جواد صفایی در جمع خبرنگاران از دستگیری دندانپزشک قلابی خبر داد و گفت: در پی دریافت یک فقره پرونده جعل و کلاهبرداری از کلانتری 38 بنفشه واقع در شهر کرج به پایگاه یکم پلیس آگاهی استان، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.

وی در ادامه اظهار داشت: در تحقیقات تکمیلی از شاکی پرونده محرز شد که 6 ماه پیش فردی با ارائه کارت شناسایی از سازمان نظام پزشکی و معرفی خود به عنوان دندانپزشک در درمانگاه شبانه روزی وی اقدام به طبابت می کند تا این که با حجم انبوهی از بیماران معترض که از کار وی ناراضی بوده و مشکلات زیادی برایشان پیش آمده بود مواجه شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با توجه به افزایش تعداد شکات، نامبرده ضمن عدم پاسخگویی به تماسهایش، گوشی تلفن خود را خاموش کرده و دیگر به درمانگاه مراجعه نکرده و تا کنون هیچ گونه اطلاعی از وی در دست نیست.

سرهنگ صفایی گفت: با بررسی مشخصات متهم و استعلام ازسازمان نظام پزشکی مشخص شد که مدرک نظام پزشکی وی جعلی است و با جعل مدارک متعدد پزشکی و معرفی خود به عنوان مامور نیروی انتظامی که مدرک دندانپزشکی دارد از یک سال گذشته ، اقدام به اجاره مطب و یا درمانگاه کرده و بیماران را اغفال می کند .

وی افزود: با توجه به این که متهم هیچ آدرسی از خود برجای نگذاشته بود تحقیقات تکمیلی برای یافتن ردی از وی در دستور کار ماموران قرار گرفت و با اقدامات تکمیلی و پیگیری های شبانه روزی، محل اختفای متهم در یکی از مناطق کرج شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی به محل مورد نظر مراجعه و در یک اقدام غافلگیرانه موفق به دستگیری متهم شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز بیان کرد: در بازرسی از منزل متهم تعداد زیادی مهر های پزشکی، کارت شناسایی، تعداد زیادی کارت شناسایی کلینیک دندانپزشکی، کارت شناسایی مامور ناجا، برگه های گواهی استراحت پزشکی و وسایل دندانپزشکی کشف شد.

به گفته سرهنگ صفایی، متهم به همراه مدارک کشف شده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

 

سرهنگ جواد صفایی دندانپزشک قلابی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر