کد خبر: 671418 A

از دیروز آغاز شد ؛

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان گفت: ثبت نام کارت مرزنشینی از دیروز آغاز شده و تا پایان آذر ماه ادامه دارد.

به گزارش ایلنا، محمدعباسی گفت: مرزنشینان می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و ثبت‌نام برای صدور کارت، با اخذ نامه احراز محل سکونت مرزنشین که باید توسط فرمانداری و یا بخشداری محل سکونت تایید شده باشد، اقدام کنند.

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان گفت: این کارت‌ها با اعتبار ۳ سال برای سرپرست خانوار حداکثر ۵ نفره مرزنشین صادر می‌شود.

محمدعباسی ادامه داد: دارندگان کارت‌ها می‌توانند به صورت مستقل اقدام به مبادله مرزی کرده و یا با واگذاری کارت به شرکت‌های تعاونی محل عضویت از سود تعاونی بهره‌مند شوند.

وی گفت: سهمیه ارزی در مناطق عادی ۹۰ دلار و در مناطق محروم ۱۸۰ دلار برای هر نفر است که در صورت بهره‌گیری از ظرفیت واقعی رقم قابل توجهی در اختیار تعاونی‌ها قرار می‌گیرد که می توانند با استفاده از این امتیاز گسترده فعالیت‌های تجاری خود را افزایش داده و امکانات و خدمات بهتری در اختیار مرزنشینان قرار دهند.

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان گفت: بهره‌مندی از تخفیف‌های حقوق ورودی ارزاق عمومی متناسب با درجه محرومیت استان مرزی، کالا‌های خوراکی ۷۰ درصد و برای سایر کالا‌های غیر خوراکی تا ۳۰ درصد است.

عباسی در پایان گفت: تاکنون ازصد و سه هزار و ۷۸۸ درخواست خانوار صد و پنجاه و دو هزار و ۸۹۴ مورد منجر به صدور کارت مرزنشینی شده است.

دفاتر پیشخوان دولت ثبت‌نام کارت مرزنشینی مبادله مرزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر