کد خبر: 671096 A

نماینده همدان در شورای عالی استان‌ها خبرداد:

نماینده همدان در شورای عالی استان‌ها گفت: 4 جوان خلجالی هزینه سفر کربلای خود را صرف دانش‌آموزان مناطق محروم کردند.

محمد جمال حجتی به خبرنگار ایلنا گفت: 4 جوان خلجالی که هر سال به زیارت امام حسین (ع) در کربلا می‌روند، امسال تصمیم گرفتند هزینه این سفر را خرج امور فرهنگی در مناطق محروم کنند.

نماینده  همدان در شورای عالی استان‌ها ادامه داد: این جوانان با صرف مبلغ هزینه سفر خود، یک کامیون انواع لوازم التحریر تهیه و میان دانش آموزان محروم منطقه قروه درجزین شهرستان رزن در استان همدان توزیع کردند.

وی ادامه داد: اکنون در جامعه ما معضلات و آسیب‌های اجتماعی گریبان خانواده‌ها را گرفته و آنها را درگیر کرده و بهتر است که رسانه‌ها موضوع نذر فرهنگی را ترویج کنند تا خیرین و افراد مفید و تاثیر گذار در جامعه در این زمینه پیشقدم شوند.

69

نماینده همدان در شورای عالی استان‌ها ادامه داد: اکنون در بین افراد جامعه نذر قربانی کردن، پخش مواد غذایی و اقلام مورد نیاز افراد به کاری عادی تبدیل شده است .باید توجه داشت در جامعه با توجه به مقتضیات زمانی به تغییر شرایط و آداب و رسوم و هنجارهای اجتماعی و موقعیت‌هایی فکر کرد که می تواند راهگشای مسائل فرهنگی باشد.

حجتی در پایان گفت: نذر فرهنگی را می‌توان یکی از مولفه‌های شکل دهنده افکار عمومی و سلامت اجتماعی و رفتاری افراد معرفی کرد چرا که نذر فرهنگی دارای یک سری مکانیزم‌هایی است که مبتنی بر جامعه و اصول حاکم بر آن است و در واقع قولی است که فرد به خود یا جامعه می‌دهد.

مناطق محروم نذر فرهنگی توزیع لوازم التحریر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر