کد خبر: 670194 A

رئیس هیات کشتی قم:

رئیس هیات کشتی استان قم از کسب مدال برنز مسابقات کشتی جوانان جهان توسط علیرضا نجاتی، فرنگی کار قمی خبر داد.

به گزارش ایلنا، محسن وزیری گفت: رقابت‌های کشتی جوانان جهان در حالی در اسلواکی در بخش فرنگی به پایان رسید که یکی از مدال‌های ارزشمند کسب شده ایران در این مسابقات توسط یک کشتی گیر جوان قمی به دست آمد.

وی افزود: در این مسابقات علیرضا نجاتی کشتی‌گیر آینده‌دار و خوش آتیه استان قم در وزن ۶۰ کیلوگرم روی تشک رفت و با ارائه نمایشی قابل توجه، موفق شد مدال برنز این مسابقات را بر گردن بیاویزد.

رئیس هیات کشتی استان قم گفت: فرنگی کار جوان با کسب پیروزی برابر حریف خود کوروچکین از اوکراین با نتیجه قاطع ۹ بر صفر در دیدار رده بندی وزن ٦٠ کیلوگرم رقابت‌های جهانی کشتی فرنگی جوانان جهان صاحب مدال برنز شد.

وزیری در ادامه گفت: نجاتی می‌توانست به فینال برسد اما در مرحله نیمه نهایی وزن ۶۰ کیلوگرم رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان با نتیجه ۴ بر ۴ و با ضربه فنی مقابل ویجی از هند شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت.

وی عنوان کرد: این کشتی‌گیر در دور اول استراحت داشت اما در دور دوم مقابل ایوو ایلیف از بلغارستان با نتیجه ۱۰ بر صفر و ضربه فنی به پیروزی رسید و در دور سوم مقابل آندرج گاینس از آلمان با نتیجه ۹ بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

وزیری در پایان گفت: علیرضا نجاتی سابقه حضور در رویدادهای بزرگ آسیایی و جهانی در رده نوجوانان و کسب مدال‌های خوشرنگ را دارد. این فرنگی کار جوان آینده روشنی در کشتی کشور دارد.

کشتی فرنگی مدال برنز کشتی جوانان جهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر