کد خبر: 668875 A

رئیس‌سازمان صنعت و معدن لرستان خبرداد:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: در حال حاضر سنگ استان به کشور‌های آمریکایی صادر می‌شود.

به گزارش ایلنا، محمدرضا صفی‌خانی با اشاره به موضوع خام فروشی سنگ در استان اظهار داشت: این موضوع سال‌ها است که در اذهان عمومی و محافل مختلف مطرح شده، اما باید گفت که سنگ لرستان در چند سال اخیر با مشکلات زیادی روبه رو شده بود.
 
وی افزود: سنگ معدن گوهره در شهرستان چگنی، سنگ چینی در ازنا و الیگودرز و گرانیت در دورود و بروجرد وجود دارد که سال‌های گذشته سنگ چینی و بسیاری از واحد‌های زیر مجموعه آن با مشکلات جدی مواجه شدند.
 
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: با برنامه‌ریزی‌ها تصمیم گرفته شد که پودر کربنات کلسیم جایگزین خوبی برای سنگ چینی الیگودرز است که کالای کم‌نظیری بوده و در دنیا خواهان زیادی دارد و علاوه بر فعالیت واحد‌های موجود، واحد‌های جدیدی ایجاد شدند.
 
وی با اشاره به رشد ۳۰ درصدی در معادن فعال و ظرفیت آنها، بیان کرد: بسیاری از واحد‌های سنگ‌بری مدرن کشور در لرستان قرار دارند بطوریکه که ٨ واحد مدرن در لرستان داریم.
 
صفی خانی گفت: در حال حاضر سنگ استان به کشور‌های آمریکایی صادر می‌شود و این در حالی است که طبق آمار منتشره از گمرک در سال ۹۲ صادرات مواد معدنی در لرستان ۷۰ درصد بود و هم‌اکنون به ۱.۵ درصد رسیده است.
 
وی با تاکید بر حمایت قاطع از واحد‌های سنگبری تصریح کرد: باید حمایت جدی از واحد‌های سنگ‌بری صادراتی داشته باشیم چرا که این واحد‌ها می‌توانند در رونق اقتصادی استان نقش داشته باشند.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت گمرک مشکلات معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر