کد خبر: 668465 A

همزمان با سال تحصیلی جدید

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس مازندران گفت: ۱۴۴ کلاس درس همزمان با سال تحصیلی جدید به فضای آموزشی و پرورشی استان اضافه می شود.

به گزارش ایلنا، قربانعلی شیرزاد گفت: همزمان با شروع سال تحصیلی با تلاش همکاران در نوسازی و با همت پیمانکاران ۲۸ پروژه آموزشی و پرورشی در قالب ۱۴۴ کلاس درس و با زیربنای ۲۵ هزار و ۵۰۰ متر مربع زیربنا به فضای آموزشی استان مازندران اضافه می‌شود.

وی افزود: برای ساخت این کلاس‌ها ۳۰ میلیارد تومان هزینه صرف شده است و از این تعداد ۲۲ پروژه فضای آموزشی و دو پروژه فضای فرهنگی تربیتی، سه سالن ورزشی و یک استخر شنای دانش آموزی است.

شیرزاد با بیان اینکه ۲۸ فضای پرورشی و آموزشی همزمان با شروع سال تحصیلی در استان به بهره برداری خواهد رسید درباره پروژه‌های در دست ساخت گفت: نزدیک به ۱۵۰ پروژه آموزشی و پرورشی نیمه کاره در استان داریم که شامل ۷۵۰ کلاس درس بوده و برای تکمیل آن به ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس مازندران با اظهار اینکه برخی از پروژه‌ها با مشارکت خیران در دست ساخت است ادامه داد: ۵۰ درصد پروژه ها با مشارکت خیرین و ۵۰ درصد با مشارکت دولت باید تکمیل شود و به تناسب اعتبار تخصیصی روند تکمیلی انجام می‌شود.

شیرزاد درباره کمبود کلاس های درس با بیان اینکه ۳۰ درصد کلاس های درس استان یا فرسوده و یا نیازمند بازسازی و مقاوم سازی است گفت: حدود ۱۹ هزار کلاس درس در استان داریم که ۳۰ درصد نیازمند نوسازی و مقاوم سازی است.

وی درباره وسایل گرمایشی با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سال ۹۲ تاکنون درباره استانداردسازی تجهیزات گرمایشی مدارس افزود: ۱۱ هزار و ۵۰۰ کلاس درس استان دارای سامانه گرمایشی بخاری نفتی یا گازی بودند که تاکنون سامانه گرمایشی ۹ هزار و ۶۰۰ کلاس درس استانداردسازی شدند و  در صورت تامین اعتبار نسبت به استانداردسازی سامانه گرمایشی بقیه مدارس استان اقدام می‌شود و هرساله نیز اعتباری در این زمنیه تخصیص می‌یابد.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس مازندران با بیان اینکه مدارس خشتی – گلی و چوبی و سنگی در استان موجود است، اما تعداد آن‌ را محدود اعلام کرد و گفت: حدود هشت مدرسه خشتی و گلی در استان داریم که پنج تا شش مدرسه با کمک خیران و دولت در حال ساخت مدرسه جدید است.

شیرزاد با عنوان اینکه مدارس خشتی و گلی بیشتر در روستاها موجود است گفت: یک پروژه در چالوس واقع شده و تا پایان سال جاری ساخته می‌شود و جایگزین مدارس چوبی نیز در دستور کار اداره کل قرار دارد و امیدواریم قبل از سال تحصیلی ۹۸ جمع آوری شوند.

مازندران ۴۷۰ هزار دانش آموز دارد که سال تحصیلی جدید را در چهار هزار واحد آموزشی آغاز می کنند.

 

بازسازی و نوسازی مدارس مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر