کد خبر: 668140 A

محمودی در شورای عالی استان‌ها مطرح کرد:

نماینده چهارمحال و بختیاری در شورای‌عالی استان‌ها گفت: این استان از ظرفیت‌های طبیعی و خدادادی ویژه‌ای برای سرمایه‌گذاری و جذب گردشگر برخوردار است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهدی محمودی اظهار داشت: استان چهار محال و بختیاری در زمینه آب و آفتاب نگین طبیعی ایران با بلندای کوه‌های زاگرس با دیاری که پیشنیه‌ای هزاران سال قبل از میلاد را دارا است که به شجاعت و سخاوت، دفاع از دین و ملک و ملت شهرت دارد. قومی که برای استقلال و آزادی ایران سرافراز، همواره در تاریخ درخشیده و در تاریخ معاصر می‌توان به نهضت مشروطه به رهبری سردار اسعد بختیاری،  انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با عزم بی‌سابقه‌ای در جنگ تحمیلی اشاره کرد که در خط شکنی باید از تیپ قمرها یاد کرد.

وی افزود: جناب آقای مونسان؛ هنوز در کشور ما آمایش سرزمینی با نگاه شناخت ظرفیت‌های اقلیمی و سرزمینی که بسیار متفاوت و متنوع است برای برنامه‌ریزی جهت استفاده اصولی و صحیح از استعدادهای هر منطقه انجام نشده و پیشنهاد می‌کنیم که این آمایش و پژوهش داشته‌ها، نه به روال سابق که متکی بر اعلام نظر مسئولان محلی بوده بلکه باید با تمرکز در سازمان و توسط کارشناسان اهل فن در این زمینه تهیه و برنامه‌ریزی جهت استعدادهای هر منطقه به آن سازمان ارائه شود.

محمودی متذکر شد: اگرچه در این‌باره کارهای پراکنده‌ای انجام شده اما باید گفت که این کارها هم کفایت نمی‌کند. همچنین موارد دیگری از جمله اصلاح و کارآمد کردن قوانین سرمایه‌گذاری، حل‌و‌فصل مشکلات و معضلات بین بخش‌ها و مسائل دیگری وجود دارند که باید پایانی باشد بر خسارات وارد شده در گذشته که به واسطه آزمون و خطا رخ داده؛  اعم از قانون‌گذاری و اجرا.

وی در پایان گفت: چنانچه سیاست‌گذاری‌های اصولی و همه‌جانبه در موضوع توریسم و اکوتوریسم در چهار محال و بختیاری؛ استانی که با داشتن امکانات طبیعی و خدادادی از قبیل کوهسار، چشمه‌سار و بیشه‌زار، ایل، کوچ، اسب، سیاه‌چادر، صنایع دستی و ... می‌تواند خاستگاه انسان خسته از زندگی ماشینی این دوران باشد، پاسخ مثبت و مناسب دهد، می‌توان با تدوین، تدبیر و اجرایی شدن این روند و روال این استان محروم را از فقر و بیکاری و مهاجرت به کلانشهرها رهایی بخشید.

چهارمحال و بختیاری فقر مهاجرت شورای عالی استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر