کد خبر: 668098 A

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین:

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در سال زراعی آینده ۱۳۷ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر کشت گندم خواهد رفت .

به گزارش ایلنا، مجید اسماعیلی در جلسه امروز کشت محصولات پاییزه که با حضور فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین و مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌های تابعه برگزار شد، اظهار کرد: از 137 هزار هکتار سطح زیر کشت گندم در استان، ۴۶ هزار هکتار به زیر کشت گندم آبی و ۹۱ هزار هکتار به گندم دیم اختصاص می‌یابد.

وی افزود: از این میزان سطح زیرکشت پیش بینی شده ۳۱۶ هزار تن گندم برداشت شود که ۲۲۳ هزار و ۵۰۰ تن آن گندم آبی و ۹۲ هزار و ۵۰۰ تن گندم دیم باشد.

اسماعیلی یادآور شد: برای سال زراعی جاری ۲۷ هزار تن کودهای ازته، ۹۱۵۰ تن کود فسفاته و ۷۸۰۰ تن پتاسه مورد نیاز مزارع گندم است که تامین شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در ادامه گفت: همچنین پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی جاری حدود ۴۳۰۰۰ هکتار از اراضی گندم آبی و دیم استان با انواع روشهای کشاورزی حفاظتی کشت شود.

اسماعیلی گفت: برنامه تکثیر بذر گندم آبی استان در حدود هفت هزار و ۱۰۰ و گندم دیم در حدود ۳هزار و ۸۰۰ تن تعیین شده است.

وی به برنامه مبارزه با علفهای هرز در مزارع گندم اشاره کرد و گفت : ۶۰۰۰۰ هکتار عملیات مبارزه با علف‌های هرز در برنامه سال زراعی جدید در دست اقدام خواهد بود.

به گفته اسماعیلی عملیات مبارزه با سن در مزارع گندم در حدود ۸۰۰۰۰ هکتار پیش بینی شده است.

کشت گندم آبی گندم دیم ریس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین مبارزه با علفهای هرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر