کد خبر: 667378 A

پلیس آگاهی البرز درخواست کرد؛

پلیس آگاهی استان البرز با انتشار تصویر فردی که خود را کارمند نهاد ریاست جمهوری معرفی و از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد خواست چنانچه از سوی این فرد مورد سوء استفاده قرار گرفته اند برای طرح شکایت به پلیس آگاهی استان البرز مراجعه کنند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ جواد صفایی در این باره گفت: در پی اعلام شکایت یکی از شهروندان از فردی که خود را کارمند نهاد ریاست جمهوری معرفی و با توسل به شگردهای فریبکارانه اقدام به کلاهبرداری از وی کرده است، شناسایی متهم در دستورکار ماموران پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

وی افزود: تحقیقات اولیه ماموران حاکی از آن بود که نامبرده پس از شناسایی متقاضیان دریافت وام به آنها نزدیک شده و پس از طرح دوستی با معرفی خود به عنوان کارمند نهاد ریاست جمهوری ادعا می‌کند که می‌تواند به راحتی برای آنها وام کم بهره دریافت کند.

سرهنگ صفایی گفت: متهم با توسل به این ترفند فریبکارانه و جلب اعتماد طعمه‌های خود از آنها می خواست تا مبلغ بین 100 تا 250 میلیون ریال در بانک سپرده گذاری کنند و زمانی که برای سپرده گذاری به بانک می‌رفتند مبلغ مورد نظر را از آنها گرفته و به بهانه کپی کردن مدارک شناسایی و غیره از بانک خارج شده و متواری می شد.

این مقام انتظامی بیان داشت: متهم که با به کارگیری این شیوه در شهرهای کرج، تهران و قزوین اقدام به کلاهبرداری از 50 نفر از شهروندان کرده بود با تلاش شبانه روزی ماموران پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز تصریح کرد: متهم که با اسامی مستعار خود را کارمند نهاد ریاست جمهوری معرفی می کرد به جرمش مبنی بر کلاهبرداری از شهروندان اعتراف کرد.

سرهنگ صفایی با بیان این که تاکنون 5 نفر از شکات شناسایی شده اند گفت: به منظور شناسایی سایر مالباختگان، بازپرس شعبه 16 دادسرای عمومی و انقلاب کرج دستور چاپ تصویر بدون پوشش متهم را در رسانه های جمعی صادر کرده است بنابراین از شهروندانی که با این شیوه و یا توسط این فرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند، درخواست می شود تا برای پیگیری شکایت خود به آدرس "عظیمیه -45 متری کاج –خیابان نیک نژادی – جنب کلانتری 30 اسلام آباد ، پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز" مراجعه و یا با شماره تلفن 02632222050 تماس حاصل کنند.

پلیس آگاهی البرز شناسایی کلاهبردار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر