کد خبر: 665603 A

غلامرضا باغ شیرین:

رئیس اداره پیشگیری‌های امنیتی انتظامی دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: سود کاذب 300درصدی عامل صف‌های طولانی بنزین در زاهدان است.

به گزارش ایلنا، غلامرضا باغ شیرین در حاشیه بازدید گشت مشترک تعزیرات و دادگستری از جایگاه‌های سوخت زاهدان گفت: ماه‌های اخیر همزمان با نوسانات نرخ ارز و بالا رفتن قیمت سوخت در خارج از مرزهای سیستان و بلوچستان تعادل منحنی چرخه سوخت در این استان به هم ریخته طوری‌که با وجود نبود مشکل در عرضه شاهد تشکیل صف‌های طولانی دریافت سوخت از سوی شهروندان در برخی شهرستان‌ها هستیم. 

وی ادامه داد: تقاضای سوخت آن سوی مرزهای سیستان و بلوچستان علت اصلی بروز طولانی شدن صف‌های بنزین در این استان است. 

رئیس اداره پیشگیری‌های امنیتی انتظامی دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: هیچ مشکلی در عرضه سوخت در این استان وجود ندارد طوری‌که برای رفع مشکلات مردم حتی با عرضه 12 درصد فراتر از حد معمول سوخت، با این مشکل رو به رو هستیم. 

وی افزود: نوسات ارزی علاوه بر دامن زدن به صف های طولانی فرصت کاذب سود آوری برای قاچاقچیان ایجاد کرده است. 

باغ‌شیرین اظهار داشت: مدیریت و ساماندهی عرضه سوخت یکی از برنامه‌های اداره پیشگیری‌های امنیتی انتظامی دادگستری سیستان و بلوچستان در تحقق حقوق شهروندی است طوری‌که در راستای مدیریت زمان، جلوگیری از اتلاف منابع، انرژی و صیانت از بیت‌المال فرآیند نظارت و پیشگیری همزمان مورد توجه قرار گرفته است. 

وی با بیان اینکه قانون مبارزه با قاچاق فرصت خوبی را برای نهادهای متولی فراهم کرده، گفت: باطل کردن کارت‌های سوخت مهاجر، ساماندهی عرضه سوخت، مقابله با کم‌فروشی و پیشگیری از فساد سازمان یافته به عنوان مطالبات اصلی مردم به طور ویژه مورد توجه این نهاد قرار گرفته است. 

رئیس اداره پیشگیری‌های امنیتی انتظامی دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: سرازیر شدن کارت‌های مهاجر یا چمدانی که ضرورتی در استفاده از آنها در سایر نقاط کشور نیست و با هزینه اندک به این استان وارد می‌شوند فرصتی را برای سودجویی قاچاقچیان سوخت فراهم کرده است. 

وی توقیف 6 ماه خودروهای حامل سوخت قاچاق و بررسی دقیق صف‌های طولانی بنزین ایجاد شده از نظر نیاز واقعی یا کاذب بودن، ارتقای دوربین‌های پایش تصویری جایگاه‌های عرضه سوخت و بازنگری در سامانه جی پی اس ناوگان حمل‌ونقل عمومی و برون شهری را از جمله مهمترین اقدامات در مبارزه با قاچاق سوخت در سیستان و بلوچستان عنوان کرد. 

باغ شیرین تصریح کرد: نظارت میدانی بر چرخه سوخت با ابعاد صنفی، انتظامی و قضایی در حال انجام است طوری‌که تیمی متشکل از نمایندگان سازمان بازرسی، تعزیزات حکومتی، بازرسی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان تشکیل و در این زمینه فعالیت می‌کند.

بنزین تعزیرات خودرو سیستان و بلوچستان دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر