کد خبر: 663672 A

استاندار اردبیل:

استاندار اردبیل درخصوص موضوع واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان گفت: محافظت از منافع استان و شهروندان عزیز اولین اولویت ما است و در این واگذاری هم با دقت و حساسیت موضوع را پیگیری می‌کنیم تا این واگذاری موجب ارتقاء بهره‌وری و ایجاد اشتغال در منطقه شود.

به گزارش ایلنا، اکبر بهنام جو در جمع خبرنگاران گفت: دولت طبق قانون و سیاست‌های کلی اصل 44 ملزم به واگذاری بنگاه های اقتصادی و تولیدی خود، از جمله کشت و صنعت مغان است ولی خریدار باید صلاحیت و اهلیت داشته باشد و در غیر این صورت اینجانب و مجموعه مدیریت استان مخالف واگذاری بوده و از مقامات ارشد کشوری خواسته ایم تا زمان محقق شدن شروط لازم از واگذاری این شرکت ممانعت کند.

به گفته استاندار اردبیل، هر گروهی که بخواهد مالک مجموعه کشت و صنعت باشد باید دارای توان مالی و تجربه کافی بوده و متعهد شود تا تعداد فرصت های شغلی در این شرکت را حداقل به 5000 نفر افزایش دهد.

وی همچنین افزایش میزان تولیدات دامی و باغی و بازسازی و ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی و صادرات محور کردن این مجموعه را از دیگر شروط واگذاری کشت و صنعت مغان عنوان کرد.

استاندار اردبیل به شهروندان استان به ویژه اهالی شمال استان اطمینان خاطر داد که مسئولان استان به دقت مسائل مربوط به روند واگذاری کشت و صنعت مغان را رصد می نمایند و با حساسیت تمام به دنبال حفظ منافع عمومی و حقوق شهروندان عزیز و فهیم استان هستند و اجازه هیچگونه سوء استفاده و واگذاری این مجموعه به خریداران فاقد صلاحیت و اهلیت لازم را نخواهند داد.

اردبیل اکبر بهنام جو کشت و صنعت مغان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر