کد خبر: 663113 A

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی زابل:

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی زابل گفت: ۵۷۸ نفر از مردم منطقه سیستان از دو روز گذشته به دلیل طوفان شن و گرد و خاک شدید روانه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شدند.

به گزارش ایلنا، غلامعلی رفعت گفت: ۵۷۸ نفر از مردم منطقه سیستان در شمال این استان به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک از روز گذشته تا ساعت ۸ صبح امروز روانه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شدند.
 
وی افزود: این افراد به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از توفان به بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه‌های اورژانس مراجعه کردند.
 
رفعت ادامه داد: ۹۵ نفر از این افراد در بیمارستان‌های تابعه منطقه سیستان بستری و ۴۸۳ نفر هم به صورت سرپایی درمان شدند.
 
وی ادامه داد: در این مدت به ۳۴۵ نفر بیمار تنفسی، ۱۳۲ نفر قلبی، ۴۶ نفر چشمی و ۵۵ نفر مصدوم حوادث ترافیکی به علت کاهش شعاع دید خدمات رسانی انجام شده است.
 
رفعت گفت: با توجه به خشک بودن تالاب هامون و در نتیجه بروز پدیده توفان و گرد و خاک همواره مردم منطقه سیستان به دلیل مشکلات مختلف که عمده‌ترین آن‌ها تنفسی و چشمی است به مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند.
 
وی افزود: بیمارستان‌های امیرالمومنین حضرت علی (ع)، امام خمینی (ره)، حضرت سیدالشهدا (ع) زهک و شهدای شهرستان هیرمند، همچنین مراکز خدمات جامع سلامت در سطح منطقه سیستان در آماده باش کامل به سر برده و با تمام توان در خدمت بیماران ناشی از طوفان‌های سهمگین هستند.

رفعت توصیه کرد: افراد در این هوای ناسالم حتی المقدور از منازل خود خارج نشوند و به رانندگان نیز تاکید کرد جهت حفظ سلامتی خود در این ایام پرخطر از تردد غیر ضروری پرهیز کنند.

امام خمینی بیمارستان فوریت های پزشکی گرد و خاک مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر