کد خبر: 662953 A

معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: 30 هزار کیلومتر از مجموع 40 هزار کیلومتر جاده‌های اصلی کشور به جهت تردد زیاد وسایل نقلیه نیازمند تبدیل به آزادراه و بزرگراه است.

به گزارش ایلنا، عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور  گفت: 30 هزار کیلومتر از جاده های کشور باید به بزرگراه تبدیل شود.

حسن نیا در حاشیه بازدید از جاده های شهرستان گناباد افزود: هم اکنون 17 هزار کیلومتر آزادراه و بزرگراه در کشور وجود دارد که با توجه به تردد روزانه 8 میلیون دستگاه وسایل نقلیه در جاده ها و حمل و نقل 90 درصد بار از طریق راه‌های اصلی کشور، توسعه زیرساخت‌ها و ارتقاء راه‌ها ضروری است.

وی اظهار کرد: در کنار توسعه آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها باید با اصلاح هندسی راه‌ها و تولید وسایل نقلیه استاندارد برای کاهش تصادفات جاده ای همت گمارد.

 حسن نیا یکی از دستاوردهای دولت فعلی را جداسازی امور نگهداری راه‌ها و حمل و نقل از حوزه راه و شهرسازی استان‌ها و واگذاری آن به ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای دانست و افزود: این امر افزایش راندمان و تخصصی شدن فعالیت‌های این بخش و افزایش بهره وری و بهبود فعالیت‌ها را به دنبال دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی عصر پنجشنبه از جاده های شهرستان‌های گناباد و بجستان در جنوب استان خراسان رضوی بازدید کرد.

گناباد در 287 کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

بزرگراه جاده معاون وزیر وزیر راه و شهرسازی وسایل نقلیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر