کد خبر: 662745 A

صالحی در پیامی مطرح کرد:

وزیر ارشاد در آستانه برگزاری سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، به مخاطبان و دست اندرکاران این رویداد پیام داد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، در پیام سید عباس صالحی آمده است: «کودکان و نوجوانان، این سرمایه های پاک و بی بدیل، ترسیمگر  فردای سرزمین های روشنی هستند که با دستان کوچک اما امیدبخش آنان ساخته خواهد شد. جان و روان کودک امروز، لوح سپیدی است که با  نوشته ها و آموزه های امروز نقش می بندد  و تربیت صحیح و موثر فرهنگی و هنری می تواند چشم اندازها و افق های روشنی را برای ساختن آینده ای پرنشاط و سرشار از امید ترسیم کند.

اهتمام به تربیت و رشد کودکان  همواره دغدغه اصحاب خرد و اهالی فرهنگ و هنر این سرزمین به ویژه دست اندرکاران هنر گرانسنگ سینما بوده است؛ به گونه ای که سینمای کودک را کانون توجه خود قرار داده و تلاش خود را برای تربیت هرچه بهتر ذائقه تصویری آن ها به کار بسته اند. برگزاری مستمر بیش از سه دهه جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان شاهدی بر این مدعاست و اکنون سی و یکمین دوره این جشنواره در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اتفاقی فرخنده و مایه مباهات است.

بر این باورم که کودکان و نوجوانان نسل امروز، سینماگران نسل فردا هستند. از این رو طرح ایده های نو و راهگشا و تقویت خلاقیت نزد کودکان و نوجوانان در جهان بی حد و مرز امروز نیازمند توجه افزون تر و دقت بیشتر به آنان است. از رهگذر توجه به این سرمایه های پاک می توان زیباترین صحنه های آزادمنشی، میهن پرستی، ایمان و دین باوری صادقانه و صلح و دوستی را در جهان فردا به تماشا نشست. کودکانی که می توانند بر دشت ناامیدی ها بذر امید بکارند و گل نشاط بچینند. کودکانی که صلح را به جای جنگ، دوستی را به جای دشمنی و عشق را به جای نفرت بنشانند و زندگی را معنایی دوباره ببخشند.

جشنواره بین‌المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، عرصه ای برای تجلی این ارزش‌ها در دیار فرهنگ و هنر، اصفهان است. با قدردانی از همدلی و یاری بی دریغ دست اندرکاران سختکوش جشنواره و هنرمندان دغدغه مند سرزمینم، امیدوارم این رویداد بین المللی و ارزشمند سینمای ایران چشم اندازی برای فردای روشنتر و جهانی امن تر برای کودکان و عاری از خشونت و دشمنی برای همگان باشد. »

سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم های کودکان و نوجوانان به دبیری علیرضا رضاداد ۸ تا ۱۴ شهریور ۹۷ در شهر اصفهان برگزار می‌شود.

جشنواره بین المللی فیلم فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر