کد خبر: 662053 A

دادستان عمومی و انقلاب کهنوج خبرداد:

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کهنوج از بازداشت ۶ سرکرده باند‌های کلان و بین المللی مواد مخدر در این شهرستان خبرداد.

به گزارش ایلنا، مجید سیمی گفت: طی ۵ ماهه‌ گذشته سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان کرمان و ماموران پلیس طی چندین عملیات مختلف که عمدتا به صورت مسلحانه صورت گرفت، موفق به کشف بالغ بر ۶ تن و ۵۰۰ کیلوگرم تریاک و همچنین ۹۶ کیلوگرم هروئین و دستگیری ۶ سرکرده اصلی باند‌های بین المللی و کلان قاچاق مواد مخدر به همراه ۵۵ قاچاقچی شدند.

وی افزود: در این رابطه ۱۵ قبضه سلاح جنگی کلاشینکف، یک قبضه کلت کمری، ۲ قبضه سلاح شکاری به همراه سایر تجهیزات لجستیکی از جمله ۶۸ دستگاه خودروی سواری، وانت و کامیون از قاچاقچیان کشف و ضبط شده است.

سیمی به موضوع مبارزه با خرده فروشان موادمخدر در کنار مبارزه با باند‌های کلان قاچاق مواد مخدر اشاره کرد و افزود: در راستای مبارزه با خرده فروشان مواد مخدر ۵۸ توزیع کننده فعال موادمخدر در سطح شهرستان شناسایی و دستگیر شده‌اند.
 
دادستان عمومی وانقلاب شهرستان کهنوج گفت: با دستور دادستانی ۵۰ مکان توزیع مواد مخدر در سطح شهرستان پلمب شده است.
 
این مقام قضایی همچنین از بازداشت یک تولید کننده مواد مخدر صنعتی شیشه نیز در این شهرستان خبر داد و گفت: از متهم بالغ بر یک کیلوگرم شیشه کشف و کارگاه تولید مواد مخدر نیز پلمب شده است.
 
وی با بیان اینکه عمدتا قاچاقچیان باند‌های موادمخدر قصد انتقال محموله‌های کلان را از پهنای جغرافیایی استان کرمان به سایر نقاط کشور را دارند، گفت: کرمان خط مقدم مبارزه با مواد مخدر کشور است و مردم و مسئولان جنوب استان کرمان هزینه بسیار سنگینی را در راه مبارزه با مواد مخدر پرداخت کردند.

امام زمان انقلاب ماموران پلیس مواد مخدر خرده فروشان مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر