کد خبر: 661858 A

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد خبرداد:

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد با اشاره به مرگ نوجوان یزدی در بیمارستان افشار گفت: اولیای دم مبنی بر قصور پزشکی، پرونده قضایی تشکیل دادند که موضوع در دست بررسی است.

به گزارش ایلنا، علی‌اکبر شمس با بیان اینکه چهار روز پیش در یکی از بیمارستان‌های استان یزد، دختر ۱۴ ساله‌ای فوت شد که بر اساس ادعای خانواده و اولیای دم، قصور پزشکی صورت گرفته و کادر اورژانس مراقبت‌های لازم را از فرزند آنها انجام نداده ، افزود: با ورود دادستانی کمیته‌ای در بیمارستان تحت نظارت دادسرا و همچنین جلسه فوق العاده نظام پزشکی برای بررسی علت فوت دختر نوجوان، تشکیل شده است.

شمس ادامه داد: کمیته بیمارستان، کوتاهی در درمان بیماری دختر نوجوان را تشخیص دادند که منتهی به برخورد و جابجایی کادر پرستاری و پزشکان اورژانس شده و بخشنامه‌ای به کل بیمارستان‌های استان مبنی بر بازبینی در نحوه پذیرش اورژانس بیمارستان‌ها ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه علت فوت توسط پزشکی قانونی در حال بررسی است، گفت: این بیمار با تشخیص اولیه مشکل قلبی در اورژانس بستری می‌شود؛ اما ظاهرا اقدامات پزشکی کافی و به موقع نبوده که پرونده در نظام پزشکی مطرح و در دست بررسی است.

انقلاب بیمارستان فوت نظام پزشکی یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر