کد خبر: 661484 A

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان:

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: نخستین یگان واکنش سریع پهبادی امداد و نجات جنوب غرب کشور یکشنبه شب فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، علی خدادادی با اشاره به حضور معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال‌احمر کشور در آئین راه اندازی یگان پهبادی امداد و نجات خوزستان، اظهار کرد: این یگان برای کارآمد کردن و به روزآمد کردن سیستم امداد و نجات همچنین استفاده از سیستم‌های مدرن راه‌اندازی شده است.

وی گفت: یگان پهباد جمعیت هلال‌احمر و سازمان امداد و نجات خوزستان متشکل از سه پهباد با توانایی پروازی به مسافت پنج‌ تا 15 کیلومتر است و توانایی شناسایی و امداد رسانی به حادثه دیدگان را دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان بیان کرد: این پهبادها به‌صورت آنلاین و آفلاین توانایی ارسال تصاویر را به مرکز کنترل و گوشی‌های همراه گروه های امداد و نجات را دارد و از این فناوری در حوادث غیرمترقبه از جمله سیل، حریق و نجات افراد در عملیات‌های جستجو و نجات در کوهستان و حوادث نجات‌غریق کاربری دارد.

خدادادی افزود: این پهپادها توانایی جابجایی دارو، غذا و کمک‌های اولیه به مصدومان در مناطق سخت گذر و دریا را دارد ضمن اینکه در برنامه‌های آموزشی مراکز هلال احمر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی اظهار کرد: در ایام اربعین حسینی نیز می توان از این پهپادها برای کمک به زائران کمک گرفت.

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال‌احمر کشور نیز در این مراسم، گفت: این یگان توانایی انجام ماموریت‌های مختلف در مناطق کشور ازجمله استان‌های کویری و کوهستانی را دارد.

بهرام غیبی افزود: جمعیت هلال‌احمر از طرح‌های نو برای ارتقاء سطح امداد و نجات و کمک و حادثه دیدگان حمایت می‌کند.

هلال احمر استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر