کد خبر: 660728 A

استاندار اردبیل خبرداد:

استاندار اردبیل گفت: 360 طرح عمرانی و اقتصادی با 6 میلیارد و 500 میلیون ریال در هفته دولت آماده افتتاح است.

به گزارش ایلنا، اکبر بهنام‌جو در آئین افتتاح همزمان 79 طرح زیربنایی و سرمایه‌گذاری در شرکت به پرور سبلان اردبیل افزود: هفته دولت فرصت خوبی است تا عملکرد دستگاه‌های اجرایی به مردم اطلاع رسانی شود.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید اشتغالزایی را در اولویت دارد، افزود: از اشتغالزایی در استان به خصوص برنامه اشتغال 20 هرار نفری امسال نا امید نیستیم.

استاندار اردبیل آبیاری تحت فشار در استان را یادآور شد و گفت: آبیاری مدرن 20 هزار هکتار در استان قابل اجراست که تا پایان امسال 10 هزار هکتار آن عملیاتی می شود.

بهنام جو بیان کرد: دولت برای هر هکتار آبیاری نوین 100 میلیون ریال تسهیلات در نظر گرفته که امید است این میزان به 200 میلیون ریال برسد.

استاندار اردبیل گفت:در استان اقدامات خوبی در بخش کشاورزی در راه اندازی صنایع تبدیلی و تکمیلی انجام شده و اخیرا هم 2 سرمایه گذار بخش خصوصی برای احداث صنایع تبدیلی سیب زمینی اعلام آمادگی کرده است.

وی ادامه داد: برای سرمایه گذاری در استان بویژه منطقه مغان می توان کشت های مقرون به صرفه را توسعه داد زیرا بخش خصوصی می تواند بهتر از دولت در اشتغالزایی اقدام کند.

استاندار اردبیل درباره صادرات جوجه به کشورهای همسایه افزود: تولید جوجه یک روزه بوقلمون در اردبیل با تولید 600 هزار قطعه در هر دوره قابل تحسین است که سرمایه گذار در حال حاضر علاوه بر تامین داخل صادرات جوجه بوقلمون به کشور های همسایه را شروع کرده است.

بهنام جو ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی را در استان ضروری خواند و گفت: در صنایع تبدیلی در استان اقدام خوبی شده و در حال حاضر بسته بندی میوه خشک در استان انجام می گیرد، ولی توسعه آن ضروری است.

اردبیل طرح عمرانی اکبر بهنام جو طرح اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر