کد خبر: 660600 A

مسرور اعلام کرد:

مدیرعامل سازمان منطقه‌آزاد انزلی از افتتاح و عملیات اجرایی ۸۷ پروژه تولیدی، سرمایه‌گذاری، فرهنگی، گردشگری و عمران روستایی با میزان اعتبار ۶۷۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی و سازمان با میزان اشتغالزایی برای ۲۷۸۳ نفر به مناسبت هفته دولت در این منطقه خبر داد.

به گزارش ایلنا از بندرانزلی، رییس هیأت‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه‌آزاد انزلی با بیان اینکه در هفته دولت امسال ۵ پروژه تولیدی- صنعتی از سوی بخش‌خصوصی دراین منطقه به بهره برداری می‌رسد، اضافه کرد: این پروژه‌ها در زمینه تولید پوشاک و محصولات آرایشی- بهداشتی با میزان سرمایه‌گذاری ۱۰۷ میلیارد ریال زمینه اشتغال مستقیم برای ۲۵۳ نفر فراهم شده است.

رضا مسرور تعداد پروژه‌های غیر صنعتی و خدماتی که طی این هفته مبارک از سوی بخش خصوصی افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها شروع می‌شود را ۱۶ پروژه بیان داشت و گفت: ۱۳ پروژه‌ای که بهره برداری آغاز می‌شود در حوزه‌های هتل‌سازی، مراکز تفریحی، خدماتی، گردشگری و سیلو، مخازن سوخت و روغن است که با حجم سرمایه گذاری بالغ بر ۱۹۰۰ میلیارد ریالی برای ۹۸۰ نفر به صورت مستقیم فرصت شغلی ایجاد کرده اند.

وی اضافه کرد: سه پروژه غیر صنعتی در زمینه های مراکز تجاری، خدماتی، فرهنگی و مجتمع پارکینگ طبقاتی نیز در هفته دولت سال‌جاری با حجم سرمایه گذاری ۴۵۰۰ میلیارد ریال عملیات اجرایی خود را شروع می کنند که بعد از بهره برداری برای ۱۵۵۰ نفر شغل ایجاد خواهد شد.

مسرور درباره پروژه گردشگری که با سرمایه‌گذار خارجی احداث شده و در این هفته مورد بهره برداری قرار می‌گیرد، گفت: شهر بازی کودکان از سوی سرمایه‌گذار خارجی با میزان سرمایه‌گذاری ۵ میلیون یورویی و اشتغال‌زایی مستقیم برای ۲۵ نفر در این هفته به صورت ر سمی شروع به کار می‌کند.

رییس هیأت‌مدیره سازمان تعداد پروژه های اقامتی، فرهنگی و عمران روستایی را ۶۵ پروژه با حجم سرمایه‌گذاری حدود ۱۲۰ میلیارد ریال از سازمان متبوع خود اعلام کرد و افزود: ۷ پروژه در زمینه‌های کاشانه میهمان، امکانات ورزشی، خانه مددجویان و بازسازی مسجد همراه رونمایی از سردیس مفاخر گیلان با هزینه‌کرد ۱۴ میلیارد ریال از محل منابع این سازمان افتتاح و آماده خدمات‌رسانی به عموم خواهند بود.

مدیرعامل سازمان پروژه‌های عمرانی روستایی در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سلامت و ورزش که از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی هفته دولت عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود را ۵۸ طرح بیان کرد که با بودجه ۱۰۵ میلیارد ریالی از محل منابع این سازمان تأمین خواهد شد.

وی از شروع به کار دو سامانه الکترونیک در مجموعه خدمات دولت الکترونیک سازمان منطقه آزاد انزلی خبر داد و گفت: میز خدمات الکترونیک و فیزیکی و سامانه خودکار صدور کارت مسافری در مجتمع‌های تجاری منطقه دو سامانه الکترونیکی است که به‌منظور تسهیل و تسریع در فرآیند خدمات‌رسانی این سازمان به ارباب رجوع و سرمایه‌گذاران در راستای دولت الکترونیک به مناسبت هفته دولت رونمایی شده و به صورت رسمی مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

بخش خصوصی دولت گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر