کد خبر: 659465 A

عادل مقدس:

سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: هفت خانه بهداشت در هفته دولت افتتاح و تقدیم مردم خواهد شد.

به گزارش ایلنا، سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: با توجه به رویکرد و نگاه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و در راستای ایجاد فضایی ایمن و ارائه خدمات با کیفیت، هفت خانه بهداشت در هفته دولت افتتاح و تقدیم مردم خواهد شد.

عادل مقدس همکاری خیرین سلامت در بخش بهداشت را قابل توجه و مثبت ارزیابی کرد و افزود: این خانه‌های بهداشت با اعتبار ۲۱ میلیارد ریال با همکاری خیرین و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و از محل اعتبارات عمرانی فرمانداری شهرستان احداث شده و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد و ۹ هزار و ۷۵۰ نفر از ساکنان این روستاها می‌توانند خدمات مطلوب‌تری را دریافت کنند.

وی با اشاره به عمر خانه‌های بهداشت در شهرستان تنگستان بیان کرد: در حال حاضر سه خانه بهداشت در شهرستان تنگستان باید بازسازی شود و احداث ساختمان ۲ پایگاه اورژانس و هشت واحد پانسیون در مراکز خدمات جامع سلامت از نیاز های بهداشت و درمان تنگستان است.

مسئول بهداشت و درمان در شهرستان تنگستان خاطرنشان کرد: در دوره‌ای که انواع بیماری‌ها در کشور بیداد می‌کرد تاسیس خانه‌های بهداشت و در کنار آن تلاش بهورزان به عنوان ارائه دهندگان خدمت در خانه بهداشت باعث شد تا بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات محیطی در کشور از بین برود تا جایی که امروز تنها نامی از این بیماری ها باقی مانده است در صورتی که قبل از آن به دلیل بیماری‌های مسری بسیاری از هموطنامان را از دست می‌دادیم.

وی افزود: در خانه‌های بهداشت مردم خدماتی همچون مراقبت‌های پیش از بارداری، مراقبت‌های بارداری و پس از زایمان، مراقبت و واکسیناسیون کودکان، پایش‌های سلامتی برای سنین مختلف، مراقبت از بیماران مبتلا به بیماری‌های غیر واگیر مانند دیابت و فشار خون و... بیماریابی در زمینه بیماری‌های واگیر، معاینات ابتدایی دهان و دندان و... توسط بهورزان دریافت می‌کنند.

شهرستان تنگستان با دارا بودن ۱۰۶ روستا و ۳۹ خانه بهداشت با جمعیت روستایی ۵۲ هزار و ۲۷۰ نفر به عنوان دومین شهرستان با بیشترین تعداد خانه بهداشت در استان بوشهر است.

اهرم بهداشت و درمان تنگستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر