کد خبر: 658472 A

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه انصار الحسین(ع) ‌همدان:

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه انصار الحسین(ع) ‌همدان گفت: تهدید دشمن امروز در حوزه های مختلف قابل مشاهده است که مهم ترین آن ایجاد جنگ روانی است.

به گزارش ایلنا، شهرام صادقی گفت: مدیران امروز باید بدانند که ما در وسط میدان جنگ هستیم ولی برخلاف عملیات روانی دشمن که درصدد القای جدایی مردم از انقلاب است، واقعیت این گونه نیست و مردم هر روز بیشتر به این انقلاب پایبندتر می شوند.

وی با اشاره به هجمه های فرهنگی دشمنان علیه ملت ایران گفت: امروز دشمن پر هیمنه وارد شده است و ما نباید فریب عملیات روانی دشمنان را بخوریم.

صادقی افزود: همگی ما در این جبهه نرم و جنگ نرم وظیفه خودمان را باید بخوبی انجام دهیم تا این کشتی متلاطم را به سرمنزل مقصود برسانیم.

وی در ادامه اظهارداشت: سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با سازماندهی نیروهای انسانی در حوزه‌های عمرانی، اقتصادی ، اشتغالزایی و فرهنگی با هدف محرومیت زدایی از روستاها و مناطق محروم استان همدان فعالیت می‌کند.

وی بیان کرد: امسال نزدیک به 90 طرح در بخش محرومیت‌زدایی در مناطق مختلف استان اجرا شده است.

صادقی اعتبارات مالی استانداری و فرمانداری‌ها، کمک‌های مردمی و خیرین و اعتبارات داخلی بسیج و سپاه و همچنین قرارگاه سازندگی خاتم سپاه را مهمترین منابع تامین کننده اعتبارات مالی سازمان بسیج سازندگی عنوان کرد.

وی بیان کرد: علاوه بر اجرای طرح‌های عمرانی مانند ساخت و تکمیل سالن‌های ورزشی، ساخت مساجد و مدارس، برنامه های متنوع برای ایجاد مشاغل خانگی، واحدهای تولیدی کوچک و زود بازده، ارتقا سطح سلامت عمومی و درمان، صیانت از بنیان خانواده، بازسازی محلات آلوده به مواد مخدر و اعتیاد و طرح‌های محرومیت زدایی توسط سازمان بسیج سازندگی در مناطق مختلف استان اجرا می‌شود.

وی تاکید کرد: همچنین سازمان بسیج سازندگی استان همدان با تشکیل قرارگاه پیشرفت و آبادانی با هدف تمرکز بر فعالیت‌های اقتصادی، فرهنگی، پزشکی، درمانی و محرومیت زدایی در دهستان های محروم استان همدان و روستاهای محروم زیر مجموعه این دهستان‌ها زمینه‌های اشتغازایی مانند زیر ساخت های کشاورزی و دامپروری و مواردی از این دست را رصد و به جریان بازار یابی برای محصولات روستاییان کمک می‌کند.

صادقی در ادامه با اشاره به طرح اردوهای جهادی گفت: اعتبارات طرح اردوهای جهادی در راستای محرومیت‌زدایی هر ساله توسط سازمان بسیج، قرارگاه کوثر زیرمجموعه قرارگاه خاتم، خیرین و دستگاه‌های اداری تأمین می‌شود .

صادقی کمک به دستگاه‌های مختلف اجرایی و دولتی را از دیگر کارکردهای بسیج سازندگی استان همدان دانست و افزود: بسیج سازندگی به دستگاه های اجرایی مانند منابع طبیعی و جهاد کشاورزی برای اجرای طرح هایی مانند بیابان زدایی و کاشت نهال کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی باید ظرفیت‌های موجود را ببینیم، یادآور شد: در بسیج سازندگی با توجه به ظرفیت‌ها؛ مردمی کردن اقتصاد،‌ توجه به امنیت غذایی،‌ هماهنگی با سازمان‌ها و ادارات، توجه به بازاریابی و چرخه کامل تولید و توجه به شرکت‌های دانش بنیان و اشتغال افراد تحصیلکرده دیده شده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان تأکید کرد: در بحث آموزش مهارت‌های تولیدی 4 هزارو388 نفر خانم و2هزارو 148 نفر آقا شرکت کردند.

وی تصریح کرد: شهرستان اسدآباد در 2 بحث واحدهای تولیدی کوچک کشاورزی و صنایع تبدیلی بیشتر نیازمند بوده که در راستای اقتصاد مقاومتی با استفاده از تسهیلات 10 کارگاه میوه خشک‌کنی به بهره‌برداری رسید.

صادقی گفت: امسال حدود 30 گروه جهادی فعال دانشجویی نیز به روستاهای مختلف اعزام شدند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان خاطرنشان کرد: در پروژه‌های عمرانی طرح اردوهای جهادی پروژه‌های آب و اشتغالزایی در اولویت هستند .

وی بیان کرد: در سال جاری 120تیم پزشکی با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی  به مناطق محروم اعزام شدند .

اقتصاد بسیج جنگ خانواده همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر