کد خبر: 658044 A

محمدعلی نجفی:

استاندار البرز گفت: تحقق حقوق شهروندی از برنامه‌های اصلی دولت تدبیر و امید است.

به گزارش ایلنا، محمدعلی نجفی عصر امروز در جلسه هم‌اندیشی با اعضای سازمان‌های مردم نهاد استان، ضمن تبریک روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی به فعالان این عرصه، افزود: این گردهمایی فرصتی مغتنم است برای دیدار و گفتگو با کسانی که با تمام وجود و بدون هیچ اجباری برای تحقق منافع عمومی تلاش می‌کنند.

نجفی با اشاره به تاکیدات رییس‌جمهوری مبنی بر تسریع در اعطای مجوز تاسیس سمن‌ها گفت: در دولت تدبیر و امید تعداد سازمان‌های مردم‌نهاد از 7 هزار به 14 هزار سمن رسید ولی این رشد در البرز 3 برابر بوده است.

وی افزود: به‌طور طبیعی رشد، شکوفایی، توسعه و توفیق هر دولت و نظامی منوط به ارتباط موثر با مردم، بخش خصوصی، تشکل‌ها و نهادهای غیرانتفاعی است، از این رو دولت تدبیر و امید با درک صحیحی از این امر، بستری مناسب برای فعالیت سمن‌ها و بخش خصوصی فراهم کرده است.

استاندار البرز اضافه کرد: در این نشست نمایندگان سمن‌ها، صحبت‌های بسیار درستی را ارائه دادند و با توجه به اینکه بدور از منافع شخصی و در راستای گره گشایی از مشکلات جامعه بیان شد به دل و جان ما بعنوان خدمتگزاران مردم نشست.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت سمن‌ها در عرصه های مختلف گفت: البرز، استانی ویژه در کشور محسوب می‌شود چراکه نرخ بالای مهاجرت، آسیب‌های اجتماعی، رشد روز افزون جمعیت و بسیاری موارد دیگر این استان را در زمره استان های دارای اهمیت کشور قرار می‌دهد.

نجفی افزود: مهاجرت افرادی با ویژگی‌های خاص که گاه به ناچار این استان را برای سکونت انتخاب کرده‌اند، در برخی موارد مشکلات بزرگی را ایجاد می‌کند چراکه افرادی تاثیرپذیرند که با یک فشار فکری کوچک، مطالبات خود را به گونه‌ای نادرست بیان می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: همواره به مدیران و مسئولان استان تاکید و توصیه داشته‌ام که گوش شنوای صحبت‌ها و دغدغه‌های مردم باشند چراکه مردم حق دارند جای مناسبی برای بیان عقاید خود داشته باشند.

استاندار البرز با اشاره به تحقق حقوق‌شهروندی که از برنامه‌های اصلی دولت تدبیر و امید است، گفت: تشکیل سمن‌ها و فعالیت آنها بخشی از این امر است که دولت با بها دادن به این تشکل‌های مردم نهاد موجبات ابراز عقیده و تصمیم‌سازی مردم را فراهم کرده است.

وی افزود: ایجاد خانه تشکل‌های مردم نهاد اصلی‌ترین مطالبه سمن‌ها در این نشست بود از این رو به جد درصدد ایجا بستری برای تحقق این امر هستیم، البته سمن‌ها با توجه به جایگاهی که دارند هیچ‌گاه انتظارات مالی و اعتباری از نهادهای دولت ندارند.

نجفی عنوان کرد: می‌توان با استفاده از امکانات بلا استفاده موجود در استان زمینه ایجاد خانه تشکل‌های مردم نهاد فراهم کرد.

استاندار البرز سمن های مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر